Захворіло у світі
30,183,223
Померло у світі
946,158
Вилікувалось у світі
20,532,559
Захворіло в Україні
169,472
Померло в Україні
3,468
Вилікувалось в Україні
75,486
Оголошено дату надання безвізового режиму Україні

Оголошено дату надання безвізового режиму Україні

Інформацію підтверджують європейські посадовці

Оголошено дату надання безвізового режиму Україні
Фото: pixabay.com

Міністри країн-членів Європейського Союзу з питань сільського господарства і рибальства затвердять надання безвізового режиму для України на засіданні 11 травня. Підписання документа офіційними особами заплановане на 17 травня. Про це повідомляє Укрінформ.

Так, згідно з порядком денним засідання, міністри затвердять низку законодавчих питань, в тому числі і питання «звільнення від віз громадян ЄС при поїздках в Україну і громадян України, власників біометричних паспортів, при поїздках до ЄС».

Цю новину підтвердила і верховний представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики Федеріка Могеріні під час засідання на Раді безпеки ООН, передає Європейська правда.

Через декілька днів Євросоюз має оголосити про спрощення візового режиму з Україною, заявила вона.

«Вже за декілька днів ми оголосимо про угоду про візову лібералізацію з нашими українськими друзями», – заявила Могеріні.

Як повідомлялося, 11 травня Рада ЄС остаточно затвердить без обговорення законодавчий регламент про внесення України до переліку третіх країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги для короткострокових подорожей до країн ЄС (за винятком Великої Британії та Ірландії), а також Шенгенської зони.

Далі за процедурою документ мають підписати 17 травня президент Європарламенту Антоніо Траяні та посол головуючої в ЄС Мальти.

У Страсбурзі церемонію підписання законодавчого регламенту планує відвідати президент України Петро Порошенко.

Нагадаємо, бюрократичні формальності на шляху до безвізу добігають кінця. 26 квітня Рада послів країн Євросоюзу (Комітет постійних представників) здійснила передостанню процедуру щодо надання безвізового режиму для громадян України. Рішення ─ суто формальне, адже всі нюанси були узгоджені раніше.

Безвізовий режим для громадян України ─ власників біометричних паспортів ─ почне працювати орієнтовно 11 червня. Важливо ─ він стосується лише коротких поїздок, не дає права жити та працювати в ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті