ФДМ: Апеляційний суд підтвердив рішення Стокгольмського арбітражу щодо боргу ОПЗ перед Ostchem

ФДМ: Апеляційний суд підтвердив рішення Стокгольмського арбітражу щодо боргу ОПЗ перед Ostchem

Таким чином суд відкрив шлях до банкрутства підприємства

ФДМ: Апеляційний суд підтвердив рішення Стокгольмського арбітражу щодо боргу ОПЗ перед Ostchem
Фото pixabay.com

Апеляційний суд Одеської області 10 травня підтвердив рішення Южненського міського суду про задоволення клопотання компанії Ostchem Дмитра Фірташа про можливість реалізувати на території України рішення Стокгольмського арбітражу щодо стягнення з Одеського припортового заводу $193 млн боргу, беручи до уваги пеню і штрафи.

Про це повідомив в.о. глави Фонду держмайна Дмитро Парфененко, передає «Інтерфакс».

«Вчора Апеляційний суд Одеської області відхилив всі наші апеляції та клопотання і залишив в силі рішення Южненського міського суду. Фактично цим рішенням відкрито потенційний шлях до банкрутства надважливого підприємства – ОПЗ», – заявив Парфененко на засіданні Кабінету міністрів.

Як повідомив Парфененко, ФДМ і завод готують касаційну скаргу і клопотання про зупинення цього рішення, а також серію технологічних кроків, які унеможливлять банкрутство ОПЗ.

«Все це створює враження про якусь цілеспрямовану кампанію зі знищення інвестиційної привабливості підприємства. Все це вимагає якнайшвидшої приватизації та пошуку ефективного власника для ОПЗ», – резюмував в.о. голови ФДМ.

Прем'єр Володимир Гройсман уточнив, що йдеться про борг майже в $300 млн. 

Повідомляється, що прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив захистити майно ОПЗ і ініціює негайне розслідування його роботи Генпрокуратурою та НАБУ.

«Урядове доручення сьогодні, я думаю, що всі колеги повинні підтримати це доручення, Фонду держмайна вжити вичерпних заходів із захисту інтересів держави. Якщо необхідно, міняйте менеджмент заводу терміново, і юристів терміново. І доручення таке ж Міністерству юстиції – вжити всі вичерпні засоби для захисту державного майна», – сказав прем'єр на засіданні Кабінету міністрів.

Нагадаємо, глава ФДМ Ігор Білоус на прес-брифінгу в Києві 11 квітня повідомив, що допускає проведення приватизації Одеського припортового заводу до кінця 2017 року. За його словами, підготовка до продажу ОПЗ до кінця 2017-го пов'язана не з заборгованістю підприємства перед Ostchem Дмитра Фірташа або НАК «Нафтогаз України», а перш за все з кон'юнктурою світового ринку хімічної продукції, зокрема, карбаміду та аміаку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло