Гопко: розширення Нормандського формату тимчасово неможливе

Гопко: розширення Нормандського формату тимчасово неможливе

Цьому на заваді французькі й німецькі вибори та гострий спротив Росії

Гопко: розширення Нормандського формату тимчасово неможливе
Embassy of Ukraine in the USA/Facebook

Головне послання зустрічі президента США Дональда Трампа з главою українського МЗС Павлом Клімкіним ─ без участі України не будуть вирішуватися питання, які її стосуються. Про це заявила глава парламентського комітету у закордонних справах Ганна Гопко, коментуючи результати зустрічі, про це передає видання «Сегодня».

«Перед візитом Тіллерсона в Москву була телефонна розмова з Порошенком, після візиту також була телефонна розмова. Надзвичайно важливо, щоб у наших двосторонніх відносинах були дотримані принципи поваги до наших національних інтересів, суверенітету, територіальної цілісності. І щоб на всіх зустрічах, де Росія намагається показати, що вони вирішують наші питання без нас, з новою Адміністрацією США такий варіант був непрохідним. І в питаннях, які стосуються територіальної цілісності й суверенітету України, американська адміністрація вчергове підтвердила, що вони будуть займати принципову позицію», ─ сказала Ганна Гопко.

Щодо можливості приєднання США до «Нормандського формату», то цьому тимчасово перешкоджають виборчі кампанії в Німеччині та Франції, вважає Гопко.

«У Франції вибори щойно завершилися, в Німеччині вони попереду, плюс ми бачимо, що нова Адміністрація Трампа ще формулює свою стратегію по відношенню до Росії, тому поки ми перебуваємо в періоді невизначеності. Конкретна стратегія щодо мирного врегулювання ситуації на Сході України ще опрацьовується в новій американській адміністрації. Думаю, ми побачимо позицію Макрона і його нової Адміністрації і після цього можливо якусь активізацію «нормандської четвірки», ─ вважає глава профільного парламентського комітету.

Крім того, виступити проти розширення «нормандського формату» може Росія, яка не зацікавлена в нових сильних партнерах ─ США, Британії. Але важливо шукати нові механізми й інструменти тиску, щоб ціна, яку агресор платив, зростала, тоді це було б стимулом для Росії до реальних поступок і виконання Мінських угод ─ припинення вогню, виведення військ, звільнення полонених, доступу міжнародних місій, зазначила Ганна Гопко.

Нагадаємо, вчора в Білому домі відразу після зустрічі з главою російського МЗС Сергієм Лавровим президент США Дональд Трамп зустрівся з главою українського МЗС Павлом Клімкіним.

Віце-президент США Майк Пенс, який також був присутній, після переговорів написав у своєму Twitter про непохитну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

«Ми отримали чіткі запевнення в підтримці американською стороною суверенітету і територіальної цілісності України в межах міжнародно-визнаних кордонів. Обговорили детально ситуацію на Донбасі, виконання мінських домовленостей. Ми дуже вдячні американській стороні за незмінну позицію в підтримці України. Те, що відбулися ці візити, це величезний успіх української дипломатії. Ми ще раз переконалися в тому, що ми маємо абсолютно чітку підтримку і розуміння з боку американської сторони щодо агресії РФ», ─ прокоментувала підсумки візиту спікер МЗС України Мар'яна Беца.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло