Гопко: розширення Нормандського формату тимчасово неможливе
Цьому на заваді французькі й німецькі вибори та гострий спротив Росії

Головне послання зустрічі президента США Дональда Трампа з главою українського МЗС Павлом Клімкіним ─ без участі України не будуть вирішуватися питання, які її стосуються. Про це заявила глава парламентського комітету у закордонних справах Ганна Гопко, коментуючи результати зустрічі, про це передає видання «Сегодня».
«Перед візитом Тіллерсона в Москву була телефонна розмова з Порошенком, після візиту також була телефонна розмова. Надзвичайно важливо, щоб у наших двосторонніх відносинах були дотримані принципи поваги до наших національних інтересів, суверенітету, територіальної цілісності. І щоб на всіх зустрічах, де Росія намагається показати, що вони вирішують наші питання без нас, з новою Адміністрацією США такий варіант був непрохідним. І в питаннях, які стосуються територіальної цілісності й суверенітету України, американська адміністрація вчергове підтвердила, що вони будуть займати принципову позицію», ─ сказала Ганна Гопко.
Щодо можливості приєднання США до «Нормандського формату», то цьому тимчасово перешкоджають виборчі кампанії в Німеччині та Франції, вважає Гопко.
«У Франції вибори щойно завершилися, в Німеччині вони попереду, плюс ми бачимо, що нова Адміністрація Трампа ще формулює свою стратегію по відношенню до Росії, тому поки ми перебуваємо в періоді невизначеності. Конкретна стратегія щодо мирного врегулювання ситуації на Сході України ще опрацьовується в новій американській адміністрації. Думаю, ми побачимо позицію Макрона і його нової Адміністрації і після цього можливо якусь активізацію «нормандської четвірки», ─ вважає глава профільного парламентського комітету.
Крім того, виступити проти розширення «нормандського формату» може Росія, яка не зацікавлена в нових сильних партнерах ─ США, Британії. Але важливо шукати нові механізми й інструменти тиску, щоб ціна, яку агресор платив, зростала, тоді це було б стимулом для Росії до реальних поступок і виконання Мінських угод ─ припинення вогню, виведення військ, звільнення полонених, доступу міжнародних місій, зазначила Ганна Гопко.
Нагадаємо, вчора в Білому домі відразу після зустрічі з главою російського МЗС Сергієм Лавровим президент США Дональд Трамп зустрівся з главою українського МЗС Павлом Клімкіним.
Віце-президент США Майк Пенс, який також був присутній, після переговорів написав у своєму Twitter про непохитну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.
«Ми отримали чіткі запевнення в підтримці американською стороною суверенітету і територіальної цілісності України в межах міжнародно-визнаних кордонів. Обговорили детально ситуацію на Донбасі, виконання мінських домовленостей. Ми дуже вдячні американській стороні за незмінну позицію в підтримці України. Те, що відбулися ці візити, це величезний успіх української дипломатії. Ми ще раз переконалися в тому, що ми маємо абсолютно чітку підтримку і розуміння з боку американської сторони щодо агресії РФ», ─ прокоментувала підсумки візиту спікер МЗС України Мар'яна Беца.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].