В Росії хлопцю, який ловив покемонів у церкві, оголосили вирок

В Росії хлопцю, який ловив покемонів у церкві, оголосили вирок

Блогеру висувають звинувачення в атеїзмі

В Росії хлопцю, який ловив покемонів у церкві, оголосили вирок
Фото znak.com

11 травня суд Єкатеринбурга засудив Руслана Соколовського до 3,5 років умовного терміну за образу почуттів віруючих. Хлопець ловив у церкві покемонів. При цьому суддя окремо зазначила, що блогера судили не за гру в Pokémon GO, а за іншими епізодами. Про це пише інтернет-газета Znak.

Соколовський, який заперечує свою провину, перед фінальним засіданням суду пообіцяв влаштувати голодування в разі отримання реального терміну в колонії загального режиму.

«Якщо виправдають, поїм і посплю. А якщо чесно, я творча людина, буде круто, ось побачите», ─ обіцяв блогер.

Оголошення вироку Соколовському викликало ажіотаж. На засідання суду прибули місцеві, федеральні і закордонні журналісти, а також блогери. Біля входу в залу суду утворилася черга, в будівлі виникла тиснява.

Руслан слухав вирок з матір’ю, люди справді хвилювалися, що може бути реальний термін ув’язування.

Блогера затримали після того, як він виклав у мережу ролик про полювання на покемонів у храмі Єкатеринбурга. Справа Соколовського отримала великий суспільний резонанс.

У соцмережах звернули увагу на спірні формулювання суду у вердикті Соколовському. Ось найбільш яскраві з них (мовою оригіналу). Цитуються обвинувальний вирок та експертні висновки:

«…Наделял Иисуса Христа качествами покемонов…»

«…Отрицает существование Иисуса и пророка Мухаммеда…»

«…Во всех роликах содержится отрицание существования бога…»

 «…Намеренное транслирование ужасов, направленных на создание у аудитории психологического шока…»

«…Оскорбил многочисленные чувства разнообразных социальных групп не только в речевой форме, но и двигательной активностью лица…»

«…Формирует мнение, что в России царит мракобесие и произвол…»

«…Информацию подавал в стиле юношеского максимализма…»

Більшість людей, які спостерігали за судовим процесом, сприйняли умовний термін Руслану з полегшенням, хоча й відзначили абсурдність ситуації.

Нагадаємо, 20 квітня Верховний суд РФ заборонив роботу «Управлінського центру свідків Єгови в Росії», визнавши його діяльність екстремістською, в зв’язку з чим центр повинен бути ліквідований. Також суд постановив ліквідувати всі 395 місцевих релігійних організацій «Свідків Єгови» і конфіскувати їх майно на користь держави.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло