Президент: Україна оформила своє «розлучення» з Російською імперією

Президент: Україна оформила своє «розлучення» з Російською імперією

Крім Європи, українці також зможуть вільно їздити у 35 країн світу

Президент: Україна оформила своє «розлучення» з Російською імперією
Фото прес-центр Президента України

Отримавши безвізовий режим із Євросоюзом, Україна остаточно відійде від Росії і повернеться додому в Європу, заявив президент України Петро Порошенко, передає Інтерфакс.

«Я б сказав, що сьогодні Україна остаточно оформила своє розлучення з Російською імперією і саме так, по-філософськи, ми повинні це сприймати», ─ сказав глава держави в інтерв'ю телеканалу «1+1» у четвер увечері.

Як зазначив президент, відтепер будуть діяти три свободи ─ свобода руху товарів, капіталів і людей.

«Мова йде не тільки і не стільки про безвізовий перетин кордону, мова йде про повернення України до історичного місця в складі європейських країн», ─ додав Порошенко.

Він згадав, що певні перешкоди всередині країни були, і навіть деякі єврооптимісти публічно зверталися до керівництва Єврокомісії і Євросоюзу з закликом зачекати з безвізовим режимом для України. Також, за словами Порошенка, були і зовнішні перешкоди, зокрема, спроби задіяти антиєвропейські сили всередині ЄС з метою не давати Україні безвізовий режим.

Після надання Євросоюзом безвізового режиму для громадян України деякі країни Латинської Америки і Азії теж запровадять «безвіз».

«Ще одна приємна новина – понад 35 країн Латинської Америки і Азії, у яких є з ЄС угоди про безвізовий режим, автоматично будуть надавати право українцям подорожувати до Латинської Америки і Азії», ─ сказав Порошенко.

Він також нагадав, що українці отримають право їздити без віз у Норвегію, Швейцарію, Ліхтенштейн.

Як повідомлялося, 11 травня Рада ЄС затвердила рішення про безвізовий режим для українців. Документ ще мають підписати президент Європарламенту і представник головуючої в ЄС країни та опублікувати у офіційному журналі ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті