США можуть заборонити користуватися ноутбуками в літаках

США можуть заборонити користуватися ноутбуками в літаках

Авіаційна та туристична галузі готуються до найгіршого

Заборона проносити на борт літака велику електронну техніку – план, що зараз розглядає Вашингтон – може зруйнувати авіаційну галузь та нашкодити туризму. Деталі можливого розширення заборони на електроніку адміністрацією Трампа поки що достеменно невідомі.

Про це повідомляє CNN

Джеймс Стемп, голова авіаційного напряму однієї із найбільших аудиторських компаній KPMG, стверджує, що авіакомпанії серйозно постраждають від заборони на ноутбуки, якщо не зможуть знайти спосіб її обійти.

«Північноатлантичний ринок є висококонкурентним, а також високорентабельним завдяки ключовим фінансовим центрам Європи і Нью-Йорка», – підкреслив Стемп.

У березні у США були введені правила, згідно з якими будь-який електронний пристрій, більший розмірами за смартфон, перевозився у зареєстрованому багажі під час польотів з десяти аеропортів на Близькому Сході та в Африці. У якості причини були зазначені дані розвідки, згідно яких терористи можуть ховати вибухонебезпечні речовини у великих пристроях.

Це означає, що у салоні не буде ноутбуків, що стане істотною перешкодою для ділових людей.

Авіакомпанії стривожені можливим спадом бронювання квитків. Emirates, на яку безпосередньо вплинула заборона на електроніку, минулого місяця заявила про скорочення рейсів до США через низький попит.

Розширення заборони на Європу непропорційно вплине на авіакомпанії США. Олівьє Ягер, генеральний директор туристичної фірми Forward Keys, сказав, що компанії Delta Air Lines, United Airlines та American Airlines втратять найбільше. Також постраждає і British Airways. Загалом, на ці чотири авіакомпанії припадає 60% усіх польотів з Європи до США.

Туризм США також у зоні ризику. За даними дослідницької фірми Euromonitor, США щорічно відвідують більше 14,5 млн туристів з Європи – це 40% усіх закордонних туристів . До того ж вони витрачають значні суми – від $3000 до $4000 за один візит. Туристи з Канади та Мексики витрачають $1000 або менше. За даними Асоціації туризму США, туристи з Великобританії, Німеччини і Франції щорічно витрачають на туризм і авіаквитки до Америки $31 млрд.

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) закликала Трампа знайти альтернативи і попередила, що поширення вищезазначеної заборони на Європу стане помилкою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті