ЗМІ назвали неправдивою заяву Порошенка щодо скасування віз у 35 країн Америки та Азії

ЗМІ назвали неправдивою заяву Порошенка щодо скасування віз у 35 країн Америки та Азії

Для такого результату ще має бути докладено чимало зусиль

ЗМІ назвали неправдивою заяву Порошенка щодо скасування віз у 35 країн Америки та Азії
Фото прес-центр Президента України

Як повідомлялося, вчора, 11 травня, президент України Петро Порошенко в інтерв’ю телеканалу 1+1 повідомив про скасування візового режиму для громадян України.

Він наголосив на позитивній новині про те, що одночасно із вступом в дію безвізу з країнами Європейського союзу візи для українців автоматично будуть скасовані також у десятках країн Азії та Латинської Америки.

«Більше 35 країн Латинської Америки, Азії, які зв’язані з Євросоюзом угодами про безвізовий режим, автоматично будуть надавати українцям право подорожі до (відповідних країн) Латинської Америки та Азії», ─ заявив він.

Як повідомляє «Європейська правда», ця інформація не відповідає дійсності.

Укладені угоди між ЄС та іншими країнами про скасування візового режиму, за якими узгоджено взаємне скасування віз із цими країнами за межами європейського континенту, не передбачає автоматичного скасування ними віз для третіх держав, в тому числі України.

Міністерство закордонних справ у відповідь на журналістський запит видання «Новинарня» надало офіційне роз’яснення: вступ у дію безвізового режиму України з Євросоюзом не передбачатиме автоматичного скасування віз у неєвропейські держави.

Згодом візи можуть бути скасовані, але тільки за умов додаткових успішних переговорів України з даними державами про взаємне скасування віз, це буде можливим лише в разі успішних переговорів. У міністерстві підтвердили, що надавали таке роз’яснення, зазначає видання.

Також Порошенко в інтерв’ю 1+1 заявив, що з початком дії безвізу відкриваються «чотири свободи» у відносинах з ЄС, що теж не відповідає дійсності.

За загальноприйнятою термінологією, «четвертою свободою» називають рух робочої сили; переговори про його відкриття між Україною та ЄС поки що не ведуться.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті