Через вірус WannaCry зупинилися заводи Renault

Через вірус WannaCry зупинилися заводи Renault

В понеділок очікується новий спалах комп’ютерної «зарази»

Через вірус WannaCry зупинилися заводи Renault
фото Renault

Через масштабну атаку вірусу-вимагача WannaCry, яка поширилася в більш як 150 країнах світу, французький автовиробник Renault зупинив виробництво на кількох своїх заводах у суботу, за словами прес-секретаря компанії, передає The Verge.

Виступаючи на Automotive News, представник підтвердив, що Renault  зупинила виробництво на своєму заводі Sandouville, заявивши, що «активні заходи було введено в дію, в тому числі тимчасово призупинено виробничу діяльність на деяких заводах», але відмовився надати повний список постраждалих сайтів компанії.

Партнер Renault – компанія Nissan – також зазнав атаки вірусу. Представник філіалу в Великобританії підтвердив, що файли на заводі в Сандерленді були пошкоджені в п'ятницю ввечері, але не підтвердив інформації про те, що виробництво було зупинено.

Представник Renault заявив, що компанія сподівається, що «майже всі заводи» будуть відкриті в понеділок.

Фахівці Wall Street Journal стверджують, що саме завтра вийде оновлена версія вірусу-вимагача Wanna Cry, якого навчили обходити домен iuqerfsodp9ifjaposdfjhgosurijfaewrwergwea.com, зареєстрований для припинення поширення «зарази». Завдяки йому, до речі, близько 200 тисяч комп'ютерів за останні 48 годин було врятовано від зараження.

Але за попередніми оцінками, під ризиком зараження вже в понеділок можуть опинитися понад 1 мільйон комп'ютерів, що працюють на Windows.

Директор Європолу Роб Уейнрайт, як повідомляє BBC, підтвердив, що 15 травня в понеділок очікується новий спалах поширення вірусу.

Нагадаємо, вірус WannaCry блокує екран комп'ютера і шифрує файли, повернути які пропонується за 300 доларів у біткоїнах. Програмісти розповіли про способи, як можна вберегти свій комп'ютер від вірусу.

Для зараження не потрібно нікуди кликати, нічого натискати і нічого відкривати. Щоб стати жертвою WannaCry, достатньо мати просто підключений до Інтернет  комп'ютер на базі піратської копії Windows або навіть оригінальної Windows, вчасно не оновленої.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло