Cargill вийшов зі складу акціонерів «Укрлендфармінгу»

Cargill вийшов зі складу акціонерів «Укрлендфармінгу»

Компанія володіла тільки 5% акцій українського агрохолдингу

Американська компанія Cargill володіла 5% акцій найбільшого за розмірами земельного банку в Україні агрохолдингу «Укрлендфармінг» тільки з метою забезпечення фінансування, термін якого закінчився в 2016 році, повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» в прес-службі компанії.

«Компанія Cargill володіла часткою в компанії UkrLandFarming PLC з метою забезпечення фінансування, термін якого закінчився в 2016 році. Компанія Cargill ніколи не брала участі в управлінні та не контролювала бізнес ULF», – зазначили в компанії.
Згідно з повідомленням, стратегія розвитку Cargill в Україні залишається незмінною.

«Ми зараз тісно працюємо разом з компанією «МВ Карго» над проектом будівництва глибоководного терміналу в порту «Южний», – повідомила прес-служба компанії.

Раніше з посиланням на фінансовий звіт «Укрлендфармінгу» за 2016 рік повідомлялося, що дочірня структура Cargill – Cargill Financial Services International Inc – до кінця 2015 року володіла 1 млн 668,749 тис. акцій агрохолдингу «Укрлендфармінг», або 5% цінних паперів. Решта 95% акцій (31 млн 706,245 тис.) належали компанії Avonex Limited (Великобританія).

До кінця 2016 року кількість акцій у власності Avonex Limited не змінилося, тоді як пакет цінних паперів Cargill перейшов у власність Quickcom Limited (Кіпр).

Як вказується у звіті, єдиним власником Avonex Limited і Quickcom Limited є Олег Бахматюк.

Найбільший у світі сировинний трейдер Cargill на початку 2014 року придбав 5%-ву частку в «Укрлендфармінгу» за $200 млн. Виходячи з суми угоди, загальна вартість агрохолдингу була оцінена в $4 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті