Toshiba не може продати частину свого бізнесу через судовий позов

Toshiba не може продати частину свого бізнесу через судовий позов

Компанія переживає глибоку кризу і потребує додаткового фінансування

Toshiba не може продати частину свого бізнесу через судовий позов
Фото Toshiba Corp.

Корпорація Toshiba, чия американська дочірня компанія Westinghouse Electric проходить через процедуру банкрутства, повідомляє про 950 млрд ієн ($8,4 млрд) чистого збитку за фінансовий рік, що закінчився в березні, передає Bloomberg.

Збитки компанії зросли вдвічі порівняно з попереднім фінансовим роком, коли вони склали 460 мільярдів ієн ($4,1 млрд).

Toshiba, чия продукція включає в себе комп'ютерні чіпи і побутову техніку, придбала Westinghouse в 2006 році. Президент компанії Сатосі Тсункава нещодавно заявив, що стратегія, заснована на Westinghouse була помилкою, і пообіцяв, що не братиме на себе нові ядерні проекти.

Toshiba намагається продати свій бізнес з виробництва комп'ютерних чіпів, щоб зміцнити свої фінанси, але вплуталася в судову суперечку з американським партнером Western Digital, який вимагає, щоб Toshiba нікому не продавала цей бізнес.

Western Digital подала клопотання в Міжнародний арбітражний суд при Міжнародній торговій палаті (МТП) в Парижі про накладення заборони на угоду про продаж частини бізнесу з виробництвом напівпровідників і пристроїв пам'яті Toshiba.

Western Digital, яка інвестувала в будівництво заводу з виробництва мікрочіпів у японському місті Іоккаіті, вважає, що у неї є право заблокувати заплановану угоду, повідомляє інформагентство ТАСС. Керівництво компанії пояснює це необхідністю отримання його згоди на продаж бізнесу, оскільки в минулому році Western Digital придбала іншу американську компанію SanDisk, з якою Toshiba спочатку створювала спільне підприємство з випуску напівпровідників.

У разі початку судового розгляду воно може затягнутися на кілька років, що вкрай невигідно японській компанії, яка знаходиться в глибокій кризі і потребує додаткового фінансування.

1 квітня Toshiba виділила бізнес з виробництва напівпровідників у окрему компанію Toshiba Memory. За рахунок її продажу корпорація Toshiba розраховує отримати більше 300 млрд ієн ($2,6 млрд). На участь в угоді претендують американська Apple спільно з тайванською Hon Hai Precision Industry, а також південнокорейська SK Hynix і ще одна американська компанія Broadcom.

Нагадаємо, наприкінці березня Westinghouse Electric подала в суд Нью-Йорка документи про банкрутство. Цей процес буде проходити відповідно до глави 11 Кодексу США про банкрутство, що дозволить провести реорганізацію без серйозних наслідків для поточних проектів. В оприлюдненій у той же день заяві керівництво Toshiba зробило прогноз, що чистий збиток корпорації за підсумками 2016 фін. року складе 1,01 трлн ієн ($9,13 млрд).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті