Рада достроково припинила повноваження нардепа Андрія Артеменка

Рада достроково припинила повноваження нардепа Андрія Артеменка

«За» проголосували 244 парламентаря

Верховна Рада України достроково припинила повноваження позафракційного народного депутата Андрія Артеменка.

Як передає «Інтерфакс», за таке рішення на засіданні проголосувало 244 народних депутата.

У прийнятій парламентаріями постанові за №6445 відзначається, що повноваження депутата припинені «в зв'язку з припиненням громадянства України».

Нагадаємо, 15 квітня Комітет з питань регламенту Верховної Ради на засіданні затвердив проект постанови про дострокове припинення повноважень позафракційного народного депутата Андрія Артеменка і рекомендував парламентарям розглянути його в сесійній залі.

На засіданні комітету не був присутній ані сам Артеменко, ані його адвокати.

Як пояснив керівник комітету Павло Пинзеник, надійшов текст указу президента Петра Порошенка щодо припинення громадянства депутата Верховної Ради Андрія Артеменка, у зв'язку з чим і виникли правові підстави для припинення депутатських повноважень парламентарія.

Як повідомлялося, у лютому 2017 року газета New York Times повідомила, що Артеменко передав адміністрації президента США Дональда Трампа підготовлений ним план врегулювання конфлікту на сході України. План, зокрема, передбачав проведення загальноукраїнського референдуму про передачу Україною Росії Криму «в оренду на термін від 50 до 100 років», а також «виведення російських військ зі Східної України».

Органи прокуратури розпочали розслідування кримінального провадження проти Артеменко за антидержавні дії у співпраці з РФ.

21 квітня Генпрокуратура України звернулася до міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з проханням ініціювати через Державну міграційну службу процедуру втрати громадянства України Андрієм Артеменком з огляду на те, що під час розслідування кримінального провадження за ст. 111 (державна зрада) КК України було зібрано достатньо документів, які беззаперечно вказують на те, що Артеменко отримав громадянство Канади і має паспорт громадянина Канади.

Указом президента України Петра Порошенка від 29 квітня припинено громадянство України Андряя Артеменка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті