Провайдери заявили, що не зможуть заблокувати «ВКонтакте» та Mail.ru

Провайдери заявили, що не зможуть заблокувати «ВКонтакте» та Mail.ru

Потрібен час на переоснащення обладнання

Здійснити блокування сайтів, які потрапили під санкції, українські провайдери на даний момент не зможуть технічно. Про це в коментарі інформагентству Інтерфакс повідомив голова Інтернет-асоціації України (ІнАУ) Олександр Федієнко.

«Станом на сьогодні це неможливо виконати», – сказав він.

Федієнко додав, що для реалізації блокування провайдерам може знадобитися час і великі кошти на переоснащення обладнання та зміну топології мережі.

Голова Асоціації «Телекомунікаційна палата України» Тетяна Попова повідомила агентству, що теоретично технічно обмеження доступу до певної кількості ресурсів можливо, але на практиці його буде легко обійти.

«Будь-який вид блокування (DNS, URL, IP-адреса та ін.) неефективний, а просунуті користувачі легко його обійдуть», – зазначила вона.

Нагадаємо, Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Як зазначається в рішенні РНБО, інтернет-провайдерам забороняється надавати послуги з доступу користувачам інтернету до ресурсів сервісів Mail.ru (www.mail.ru), «ВКонтакте» (www.vk.com) і «Однокласники» ( www.ok.ru).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті