В МЗС України прокоментували інсинуації Росії щодо закриття російських сайтів

В МЗС України прокоментували інсинуації Росії щодо закриття російських сайтів

Тривають атаки з ресурсів Яндекса та VK на сайт президента України

Речниця Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца назвала «верхом цинізму» реакцію МЗС Росії на блокування російських ЗМІ, інтернет-сервісів і соціальних мереж.

«Агресор, який всупереч всім нормам окупував Крим і веде війну на Донбасі, говорить про право і мораль. Верх цинізму», – заявила вона в своєму Twitter.

Як повідомлялося, в МЗС Росії у відповідь на нові санкції України щодо російських фізичних і юридичних осіб заявили, що Україна наближається до «авторитарної держави».

У заяві російського відомства стверджувалося, що «київський режим, побоюючись найменших ознак інакодумства у країні, … семимильними кроками рухається до побудови авторитарної держави, в якій свобода слова і безперешкодний доступ до інформації зазнають суворих обмежень».

На думку представників МЗС РФ, українська влада хоче надіти на очі громадян шори, щоб вони не бачили навколо себе нічого, крім вигідної Порошенку «намальованої» картини світу.

У Москві також заявили про «наплювальницьке ставлення влади України до будь-яких міжнародних норм права і моралі, до своїх зобов’язань у сфері захисту прав і свобод людини».

Одночасно з появою цієї заяви від російського МЗС у другій половині сьогоднішнього дня почалися хакерські атаки на сайт Президента України. Про це повідомили в Адміністрації президента.

«Від 15:15 ми бачимо відповідь росіян на Указ Президента, де згадано закриття доступу до російських соціальних мереж. Інтернет-сайт Президента зазнає організованої атаки – ми бачимо імітацію переходів та DDOS-атаку із ресурсів Яндексу та VK, що створює штучний трафік, щоб завантажити і «покласти» сервери АП. Наші ІТ-спеціалісти тримають ситуацію під контролем, загрози для роботи Інтернет-ресурсу немає», – заявив заступник Глави АП Дмитро Шимків.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України, що передбачає застосування нових санкцій проти російських фізичних і юридичних осіб. У списку 468 юридичних осіб – зокрема, сервіси «Яндекс», соцмережі «ВКонтакте», «Однокласники», сайти Mail.Ru Group, антивірусні компанії «Лабораторія Касперського» і DrWeb. Економічні санкції також запроваджуються проти найбільших російських телекомпаній: «ТВ Центр», РБК, ВГТРК, «НТВ-Плюс», «Звезда», ТНТ, РЕН-ТВ, ОТР.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло