Уряд Греції «затягує паски», народ масово протестує

Уряд Греції «затягує паски», народ масово протестує

ЄС вимагає від Греції політики «жорсткої економії» для чергового траншу

Уряд Греції «затягує паски», народ масово протестує
Фото newsbeast.gr

Грецію майже повністю паралізував загальнонаціональний страйк та акції протесту, що подекуди перетворилися на сутички з поліцією з застосуванням сльозогінного газу. Люди виступають проти ухвалення чергових заходів жорсткої економії, передає Associated Press.

Акція, що розпочиналася як мирний марш за участю 12 тисяч людей, перетворилася на протест з фаєрами та киданням каміння по поліцейських під стінами Парламенту.

Внесений до парламенту законопроект передбачає нові скорочення зарплат і пенсій з 2019 року, зменшення соціальних виплат, підвищення податків та можливість колективного звільнення працівників.

Страйк проти політики жорсткої економії охопив громадський транспорт і навіть лікарні. ЗМІ страйкували у вівторок, щоб в середу висвітлювати протестні акції.

Повідомляється, що авіадиспетчери проведуть чотиригодинний страйк в середині дня, що призведе до затримки або скасування понад 150 авіарейсів.

Окрім того, участь у чотириденному страйку, який почався у вівторок, беруть також моряки, які залишили пороми, що обслуговують грецькі острови та материк.

Уряд Греції погодився на нові реформи в рамках угоди з міжнародними кредиторами про виділення наступного траншу допомоги.

Влітку Греція повинна погасити заборгованість в 7 млрд доларів. Уникнути дефолту країна може, тільки отримавши нові позики.

Як повідомлялося, економічна криза в Греції значно сповільнилася у першому кварталі поточного року. Кабінет Алексіса Ципраса очікує, що на саміті єврозони 22 травня вдасться погодити черговий транш фінансової допомоги Афінам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло