Новий уряд Франції: повна політична та гендерна рівновага

Новий уряд Франції: повна політична та гендерна рівновага

Президент Еммануель Макрон представив свій Кабінет

Новий уряд Франції: повна політична та гендерна рівновага
Едуар Філіпп
Фото gouvernement.fr

11 із 22 посад у новому французькому уряді займуть жінки. Вони, в основному, відповідають за такі фракції, як гендерна рівність, інвалідність, спорт, охорона здоров'я і культура. Французькі ЗМІ називають уряд «відносно молодим», середній вік Кабінету міністрів становить 54 роки, серед них є троє 30-річних представників. Про це повідомляє агентство AFP.

Крім того, уряд Макрона об'єднав представників різних політичних сил. Деякі міністри уже мають урядовий досвід. До кабінету під керівництвом 46-річного прем’єр-міністра «республіканця» Едуара Філіппа, як і обіцяв глава держави, увійшли представники як правих, так і лівих політичних сил.

На посаду очільника МЗС призначений 69-річний Жан-Ів Ле Дріан. До цього він був міністром оборони Франції і більш сорока років входив до партії соціалістів. Незважаючи на те, що від партії обирався Олланд, міністр підтримав Макрона. Саме він, коли був міністром оборони, послідовно наполягав на тому, щою не віддавати РФ «Містралі».

Очільником МВС Франції став колишній мер Ліона 69-річний Жерар Коллон, прихильник соціалістів. Коллон підтримував Макрона, ще коли той був міністром економіки Франції. Тож таку нелегку справу, як боротьба з тероризмом, президент довірив людині, на яку може покладатися.

Сільві Гоулард очолить міністерство оборони, у той час як Мюріел Пенікаад стане міністеркою праці, Агнес Базин займе крісло міністерки охорони здоров'я. Аннік Джірардін, яка була міністеркою громадських послуг при Олланді, тепер буде займатися заморськими територіями Франції.

Союзник Макрона, 65-річний центрист Франсуа Байру отримав портфель міністра юстиції.

Понад 60% французів заявили, що задоволені новим складом уряду Франції.  Це дані опитування, проведеного соціологічною службою Elabe для телеканалу BFM-TV.

Нагадаємо, раніше Макрон  призначив консерватора з партії «Республіканці» Едуара Філіппа прем’єр-міністром. Цей крок став безпрецедентним для Франції, де глави держави завжди ставили на чолі урядів своїх політичних соратників.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло