Єврокомісія оштрафувала Facebook на 110 млн євро

Єврокомісія оштрафувала Facebook на 110 млн євро

Компанія надала неправдиві дані про купівлю WhatsApp

Єврокомісія оштрафувала Facebook на 110 млн євро
Фото Dan Farber/flickr

Єврокомісія оштрафувала американську компанію Facebook, засновану мільярдером Марком Цукербергом, на €110 млн за надання в комісію недостовірної інформації про угоду щодо придбання месенджера WhatsApp в 2014 році. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому в четвер, 18 травня, на сайті ЄК.

Facebook оштрафований за те, що в наданій у 2014 році в ЄК інформації з приводу запланованої угоди не повідомив, що не буде автоматично об'єднувати облікові записи користувачів Facebook і WhatsApp. Проте в серпні 2016 року таке об'єднання почалося.

У Єврокомісії наголошують, що рішення про об'єднання облікових записів було прийнято в Facebook ще в 2014 році, і співробітники компанії про це знали.

Законодавство ЄС, яке регулює операції зі злиття і поглинання, дозволяє накладати штраф у розмірі 1% від виручки на ті компанії, які навмисне або ненавмисно надали в ЄК недостовірну інформацію. Таким чином, Facebook міг бути оштрафований на €249 млн.

Проте єврокомісар з питань конкуренції Маргрет Вестеджер заявила, що накладений на Facebook штраф є «пропорційним і стримуючим».

«Сьогоднішнє рішення посилає компаніям чіткий сигнал про те, що вони повинні відповідати всім правилам про злиття Євросоюзу, в тому числі надавати достовірну інформацію», – наводяться в прес-релізі її слова.

Водночас угода щодо придбання мессенджера WhatsApp залишається в силі.

Нагадаємо, Франція оштрафувала Facebook на 150 000 евро за те що соцмережа масово збирала персональні дані користувачів для показу цільової реклами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло