Парламент скасував «закон Савченко»

Парламент скасував «закон Савченко»

«За» проголосували 227 нардепів

Парламент скасував «закон Савченко»
Фото УНІАН

Верховна Рада прийняла зміни до Кримінального кодексу України щодо правил складання покарань і зарахування строку попереднього ув'язнення, скасувавши так званий «закон Савченко».

За відповідний законопроект №5534 проголосували 227 народних депутатів на пленарному засіданні 18 травня.

Нагадаємо, 5 листопада 2015 року народні депутати Надія Савченко (яка в той час перебувала в слідчому ізоляторі на території Російської Федерації), Андрій Кожем'якін, Іван Крулько, Микола Паламарчук, Леонід Ємець та Олег Осуховський зареєстрували у Верховній Раді України законопроект за №3413 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення порядку зарахування судом терміну попереднього ув'язнення в строк покарання)».

Законодавчі зміни, запропоновані Савченко, які згодом були підтримані парламентом і узгоджені президентом, міняли частину 5 статті 72 КК України, яка визначає порядок зарахування строку тримання під вартою до винесення судового вироку в строк відбування покарання. До прийняття цього закону цей термін зараховувався як один день тримання під вартою до одного дня відбування покарання у вигляді позбавлення волі. Згідно зі змінами, передбаченими цим законодавчим актом, один день тримання під вартою зараховується як два дні позбавлення.

«Просто частина статті Кримінального кодексу повертається назад в тому ж вигляді, в якому її свого часу прибрали, – пояснив «Інтерфаксу» глава парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін. – Сьогодні за тяжкі та особливо тяжкі злочини насильники, вбивці, як правило, сидять в СІЗО. Всі, хто навіть зробили тяжкі та середньої тяжкості злочину, як правило, йдуть на поруки, під домашній арешт. Важливою мотивацією сьогодні особисто для мене є те, що вбивця, насильник і зрадник повинні сидіти день за день».

У свою чергу автор законопроекту Антон Яценко (група «Відродження») зазначив, що ухвалений раніше парламентом закон, який передбачає зарахування дня перебування в СІЗО за два дні колонії, був великою помилкою, яка, за його словами, коштувала 55 життів, 22 зґвалтуваннь, 760 розбійних нападів.

«І вийшли зараз на свободу злочинці, які вбивали, розбійники. Звичайно, ми повинні це свавілля зупинити», – вказав автор законодавчої ініціативи.

Прийнятий закон повинен вступити в силу з дня, наступного за днем його публікації.

Відтепер, після скасування «закону Савченко», попереднє утримання під вартою буде зараховуватися судом у разі позбавлення волі у термін покарання «день за день».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті