Уряд схвалив законопроекти щодо обнулення мита на ввезення міндобрив

Уряд схвалив законопроекти щодо обнулення мита на ввезення міндобрив

Це дозволить захистити сільгоспвиробників від сезонного коливання цін

Кабмін схвалив законопроекти щодо обнулення мита на ввезення мінеральних добрив.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 18 травня. 

«Йдеться про введення нульової ставки митного регулювання на ввезення до України мінеральних добрив азотної групи, що дозволить врегулювати питання захисту сільгоспвиробників від сезонного коливання цін, а також суттєво зменшить їхню вартість для наших аграріїв», – сказав міністр агрополітики і продовольства Тарас Кутовий.

Міністр підкреслив, що таке рішення надзвичайно важливе під час обговорювання рішення щодо перегляду антидемпінгових мит відносно російських міндобрив.

Нагадаємо, у квітні Україна вирішила провести проміжний перегляд антидемпінгових заходів щодо імпорту аміачної селітри походженням з Російської Федерації. Таке рішення було прийняте Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі, та оприлюднене на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Антидемпінгові заходи щодо аміачної селітри з Росії були застосовані ще у травні 2008 року. У липні 2014-го вони були продовжені на п'ять років – до липня 2019-го.

Але й після цього українські виробники періодично зверталися до МЕРТ та Міжвідомчої комісії з вимогами посилити ці заходи, оскільки наразі діючі недостатньо запобігають шкоді, яку демпінговий імпорт з Росії завдає українським виробникам. Разом з тим Українська аграрна конфедерація та найбільші аграрні виробники виступають проти збільшення мит і вважають, що хіміки просто шантажують уряд та споживачів.

Також на сьогоднішньому засіданні уряду було схвалено законопроект щодо внесення змін до Лісового кодексу України в частині затвердження Санітарних правил в лісах.

«Удосконалений «лісовий» законопроект дозволить на законодавчому рівні врегульовувати питання зі здійснення заходів щодо поліпшення санітарного стану лісів. Необхідно створити всі умови для ефективної роботи лісової галузі України», – прокоментував схвалення законопроекту Кутовий.

Зазначимо, сьогодні, 18 травня, Верховна Рада прийняла Закон про держконтроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин за №0906.

«Нова система держконтролю має величезне значення для України. Виробникам української продукції буде набагато простіше вийти на нові європейські ринки. А українці отримають можливість купувати харчові продукти з високим рівнем безпечності», – прокоментував прийняття цього закону міністр Кутовий.

Закон встановлює вимоги до організації державного контролю харчових продуктів, кормів та тварин представниками єдиного контролюючого органу – компетентного органу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло