Міністр енергетики прогнозує продовження надзвичайних заходів в енергетиці до середини вересня

Міністр енергетики прогнозує продовження надзвичайних заходів в енергетиці до середини вересня

Міненерго також просить ДФС конфіскувати вугілля походженням з ОРДЛО

Ігор Насалик, міністр енергетики та вугільної промисловості України, прогнозує, що надзвичайні заходи в енергетиці будуть діяти до середини вересня.

«На сьогодні діють надзвичайні заходи в енергетиці, ми практично не працюємо на антрацитній групі вугілля. Споживання його мінімально – 3,5-4 тис. тонн на добу, тоді як ми споживали 22-25 тис. тонн. Аналогічна ситуація триватиме практично до середини вересня, що дозволить нам повністю закупити вугілля антрацитної групи. Тим більше, що обсяги його зменшилися у порівнянні з минулим роком майже вдвічі», – доповів міністр парламенту, передає «Інтерфакс».

Нагадаємо, Кабінет міністрів на засіданні 11 травня продовжив термін дії надзвичайних заходів на ринку електричної енергії, введених три місяці тому, ще на місяць.

Міністр енергетики та вугільної промисловості з цього приводу тоді зазначив, що введення надзвичайних заходів дозволило заощадити 1,7 млн тонн вугілля і збільшити його запаси на складах до 2,2 млн тонн, що відповідає рівню запасів восени 2016 року – перед початком опалювального сезону.

Крім того, під час сьогоднішньої доповіді перед народними депутатами Насалик повідомив, що питання реформування вугільної галузі уряд розгляне на наступному засіданні.

«Прем'єр-міністр пообіцяв, що першим питанням на наступному засіданні Кабінету міністрів України буде реформування вугільної галузі», – сказав він.

Міністр ененергетики до того ж нагадав ДФС з трибуни Верховної Ради про лист Міненерговугілля, згідно з яким при надходженні імпортного вугілля співробітники Державної фіскальної служби зобов'язані витребувати сертифікат походження, а також відібрати пробу, досліджувати паливо на вміст сірки: у вугіллі з ОРДЛО міститься більше 1% сірки, тоді як для російських вугільних басейнів характерно не більше 1%.

«Міністерство зробило кардинальний крок: направило і в ГФС, і на енергетичну митницю звернення з проханням, щоб при заході вугільної продукції походженням з ОРДЛО її конфіскували», – підкреслив Насалик.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло