Провідні автовиробники масово відкликають автомобілі через небезпеку

Провідні автовиробники масово відкликають автомобілі через небезпеку

Через несправність подушок безпеки компанії Takata загинуло вже 16 людей

Провідні автовиробники масово відкликають автомобілі через небезпеку
Фото takata

Чотири автовиробники погодилися на врегулювання судового позову в розмірі $553 млн у зв’язку з економічними втратами, яких вони зазнали через відкликання 16 млн автомобілів з потенційно дефективними інфляторами подушок безпеки Takata, згідно з судовими документами, поданими в четвер. Про це повідомляє Reuters.

Доля Toyota Motor у собівартості розрахунків складає $278,5 млн, далі йдуть BMW AG із сумою в $131 млн, Mazda – $76 млн і Subaru – $68 млн. Судові позови проти компаній Honda Motor, Ford Motor і Nissan Motor не були врегульовані, повідомляють юристи.

Інфлятори Takata, які можуть вибухнути та випустити металеву шрапнель всередині автомобілів та вантажівок, спричинили щонайменше 16 смертей і більш ніж 180 травм у всьому світі. Близько 100 млн інфляторів було відкликано у всьому світі 19 великими автовиробниками, що стало найбільшим відкликанням автомобілів через проблему безпеки.

У врегулювання входить інформування власників, компенсація економічних втрат, оренда автомобілів для деяких користувачів і програма технічної підтримки клієнтів, включно із розширеною гарантією.

У січні Takata визнала себе винною і вирішила заплатити $1 млрд, щоб вирішити федеральне розслідування стосовно інфляторів її виробництва. Компанія погодилася створити два незалежних фонди реституції: один на $850 млн, для виплат компенсацій автовиробникам, та фонд у $125 млн для людей, які постраждали від її подушок безпеки, котрі не досягли врегулювання.

Автовиробники відкликали 46 млн інфляторів подушок безпеки у 29 млн транспортних засобів у США. До 2019 року кількість збільшиться до 64-69 млн інфляторів у 42 млн автомобілів.

Наприкінці квітня торгівля акціями Takata була призупинена після повідомлення про те, що компанія розглядає план банкрутства.

Офіційний сайт компанії розмістив посилання,  завдяки якому можна перевірити, чи підлягає автомобіль відкликанню.

Як повідомлялося раніше, VW відкличе 14 000 автомобілів Audi в Росії через проблему у системі охолодження.

Уряд зобов’язав Hyundai та KIA відкликати 240 000 авто через дефекти у 12 моделях.

У квітні Tesla розпочала процес відкликання 53 000 своїх авто через проблему з паркувальними гальмами.

Провідні автовиробники масово відкликають автомобілі через небезпеку
Фото takata

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло