Мінінфраструктури: «Повітряний експрес» коштуватиме $320 млн

Мінінфраструктури: «Повітряний експрес» коштуватиме $320 млн

Експрес повинен вирішити також транспортну проблему на лівому березі Києва

Вартість будівництва «Повітряного експреса», який зв'яже Київ з аеропортом Бориспіль, може скласти $300–320 млн, зараз над проектом працює КМДА, Київський метрополітен, «Укрзалізниця» і Міністерство інфраструктури. Про це заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань розповів в інтерв'ю ЦТС.

«Фінансування передбачається приблизно на $300–320 млн. Чому виходить така велика сума? Київ хоче покрити цією гілкою ще і Троєщину. Тобто крім гілки на Бориспіль, проект повинен вирішити і транспортну проблему лівого берега Києва. Гроші мають піти на будівництво залізничної інфраструктури , інфраструктури tram-train, на закупівлю рухомого складу», – повідомив заступник міністра.

Разом з тим, за словами Довганя, «Укрзалізниця» готова добудувати колію до аеропорту. Однак залізничний оператор виступає за продовження електрички, а не tram-train.

Як пояснив Довгань, за останній рік Україна заплатила $26 млн за обслуговування кредиту за проектом. «У червні нам потрібно платити чергові $13,5 млн, тому потрібно вирішити: або ми дефолтуємо і закриваємо цей проект, або ми щось з ним робимо», – підсумував заступник міністра.

Нагадаємо, у жовтні минулого року Віктор Довгань заявляв, що проект буде економічно доцільним, якщо його вартість обмежиться $80 млн. При застосуванні дизельного поїзда і нинішньому пасажиропотоку проект окупиться протягом семи років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті