Японець заплатив $110,5 млн за картину Баскія

Японець заплатив $110,5 млн за картину Баскія

Ця сума – рекордна для робіт художника

Японець заплатив $110,5 млн за картину Баскія
Юсаку Маедзава
Фото instagram.com/yusaku2020

На аукціоні Sotheby's в Нью-Йорку японський мільярдер Юсаку Маедзава виплатив рекордну суму за картину без назви скандального американського неоекспресіоніста Жана-Мішеля Баскія, пише Вести Экономика.

Картину з чорними контурами людської голови на блакитному тлі оцінили в $110,5 млн уже через 10 хвилин початку торгів.

Дана сума стала рекордною як для робіт Баскія, так і для всіх американських художників за історію США. Попередній рекорд ($105 млн) належав Енді Уорхолу, який в 1980-х рр. створив з Баскія ряд спільних картин.

Безіменна робота Баскія 1982 року, виконана олією і акриловими фарбами, також стала першою роботою, виконаною після 1980 року, за яку заплатили більше $100 млн.

Покупцем став японець Юсаку Маедзава, засновник компанії Start Today і онлайн-магазину одягу Zozotown. З 2016 року він також заплатив $57,3 млн за іншу картину Баскія (також без назви), що досі залишалося рекордом вартості.

Зростання вартості картин Жана-Мішеля Баскія в останні роки вже порівнюють зі стрімкістю його кар'єри: 27-річний художник, який помер в 1988 р. від передозування наркотиків, за 7 років створив безліч різних робіт, почавши з графіті в Брукліні і потім переключившись на неоекспресіонізм.

У 2016 році Баскія вже став найдорожчим художником в історії США: 80 його різних робіт загалом коштували $171,5 млн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло