Захворіло у світі
30,513,096
Померло у світі
951,994
Вилікувалось у світі
20,781,642
Захворіло в Україні
172,712
Померло в Україні
3,516
Вилікувалось в Україні
76,754
В Китаї придумали велосипед, який очищує повітря

В Китаї придумали велосипед, який очищує повітря

Автор повітроочисної вежі не зупиняється на досягнутому

В Китаї придумали велосипед, який очищує повітря
Ілюстрація: Studio Roosegaarde

Голландський дизайнер Дан Рузегаард придумав велосипед, який всмоктує забруднене повітря і вивільняє очищене в хмарі навколо велосипедиста. Про це пише The Guardian.

Така ідея спала на думку дизайнеру у 2013 році, коли він дивився з вікна квартири у Пекіні: у вихідні горизонт видно, а в будні він ховається за смогом.

Тоді Рузегаард, міркуючи над технологією видалення шкідливих часток з повітря, сконструював модель повітроочисної вежі.

Після успішної кампанії на Kickstarter цю споруду було відкрито в громадському парку в Тяньцзіні. Вежа використовує позитивну іонізацію для видалення твердих частинок з навколишнього повітря, і виштовхує очищене повітря через вентиляційні отвори. Ту ж технологію «пилососа» дизайнер застосує на велосипедах.

«Велосипеди завжди були екологічним транспортом, а тепер виконуватимуть подвійну функцію, очищаючи повітря, поки ви крутите педалі», – каже Рузегаард.

Пекін і Тяньцзінь – це лише два з 300 китайських міст, чиї показники забруднення повітря значно перевищили норму в 2015 році, за даними Greenpeace. Понад 1,6 млн людей щороку вмирають в Китаї від токсичного повітря, а в грудні від «airpocalypse» потерпали 460 мільйонів людей, коли рівень смогу в 6 разів перевищував щоденні норми ВООЗ. Польоти було скасовано, школи закрито, в 24 містах по всьому Китаю було оголошено надзвичайний стан через «екстремальний смог», пише видання.

«Здорові міста і міські інновації завжди потребують великомасштабних державних інвестицій, – каже винахідник. – Але я занадто нетерплячий, щоб чекати змін «згори». Уряд працює зверху вниз, а дизайнери, університети та громадські організації працюють знизу вгору, і, сподіваюся, ми зустрінемося посередині» – зазначає Рузегаард.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті