В Китаї придумали велосипед, який очищує повітря

В Китаї придумали велосипед, який очищує повітря

Автор повітроочисної вежі не зупиняється на досягнутому

В Китаї придумали велосипед, який очищує повітря
Ілюстрація: Studio Roosegaarde

Голландський дизайнер Дан Рузегаард придумав велосипед, який всмоктує забруднене повітря і вивільняє очищене в хмарі навколо велосипедиста. Про це пише The Guardian.

Така ідея спала на думку дизайнеру у 2013 році, коли він дивився з вікна квартири у Пекіні: у вихідні горизонт видно, а в будні він ховається за смогом.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Тоді Рузегаард, міркуючи над технологією видалення шкідливих часток з повітря, сконструював модель повітроочисної вежі.

Після успішної кампанії на Kickstarter цю споруду було відкрито в громадському парку в Тяньцзіні. Вежа використовує позитивну іонізацію для видалення твердих частинок з навколишнього повітря, і виштовхує очищене повітря через вентиляційні отвори. Ту ж технологію «пилососа» дизайнер застосує на велосипедах.

«Велосипеди завжди були екологічним транспортом, а тепер виконуватимуть подвійну функцію, очищаючи повітря, поки ви крутите педалі», – каже Рузегаард.

Пекін і Тяньцзінь – це лише два з 300 китайських міст, чиї показники забруднення повітря значно перевищили норму в 2015 році, за даними Greenpeace. Понад 1,6 млн людей щороку вмирають в Китаї від токсичного повітря, а в грудні від «airpocalypse» потерпали 460 мільйонів людей, коли рівень смогу в 6 разів перевищував щоденні норми ВООЗ. Польоти було скасовано, школи закрито, в 24 містах по всьому Китаю було оголошено надзвичайний стан через «екстремальний смог», пише видання.

«Здорові міста і міські інновації завжди потребують великомасштабних державних інвестицій, – каже винахідник. – Але я занадто нетерплячий, щоб чекати змін «згори». Уряд працює зверху вниз, а дизайнери, університети та громадські організації працюють знизу вгору, і, сподіваюся, ми зустрінемося посередині» – зазначає Рузегаард.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло