Українська служба Euronews закривається

Українська служба Euronews закривається

Причиною стали відсутність фінансування та борги Національної телекомпанії

Українське відділення телеканалу Euronews припиняє свою роботу 21 травня. Про це українська редакція Euronews повідомила на сторінці у Facebook.

«Українська служба euronews прощається... Після майже 6 років нашої роботи, у неділю, 21 травня, euronews припинить мовлення українською. Дякуємо, що дивилися та читали нас. Всього найкращого! Слава Україні!» – повідомили у службі.

На фото, яке прикріплено до повідомлення, – третина української команди Euronews, додали в редакції.

У січні цього року 62 громадських, культурних та наукових діячі України написали звернення до президента Порошенка та прем’єр-міністра Гройсмана з проханням посприяти у збереженні української служби каналу Euronews.

Підписанти вказали, що канал вирішив припинити українське мовлення через відсутність фінансування та борги з боку Національної телекомпанії України.

Керівників держави попросили втрутитися в ситуацію, щоб зберегти українську редакцію.

Небайдужі громадяни наголосили, що українське мовлення може зникнути на фоні «зростання проросійської пропаганди у Європі».

Українська служба Euronews працює з 2011 року.

Це стало можливим після укладання угоди між каналом та Національною телерадіокомпанією України. Частину фінансування надавала держава.

За роки роботи НТКУ заборгувала значну суму коштів, а в середині 2016 року Euronews навіть виграв судовий позов через борг у 10,5 млн євро.

У січні 2015 року українська влада заявила, що припиняє фінансувати проект.

Тоді відомий бізнесмен Дмитро Фірташ спробував стати партнером каналу, проте їхня співпраця не вдалася.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті