У Китаї за 2 роки було ліквідовано десятки агентів ЦРУ

У Китаї за 2 роки було ліквідовано десятки агентів ЦРУ

Зрадником міг бути один з агентів розвідуправління

У Китаї за 2 роки було ліквідовано десятки агентів ЦРУ
Фото pixabay.com

Китайська влада систематично вистежує та знищує на території країни працівників ЦРУ. Таким чином за 2010-2012 роки було вбито або заарештовано від 18 до 20 агентів Центрального розвідуправління США. Про це повідомляє газета The New York Times, посилаючись на кількох нинішніх і колишніх американських посадовців.

У 2010 році ЦРУ створило в Китаї добре законспіровану мережу агентів. Вони передавали у Вашингтон цінну інформацію про роботу уряду в Пекіні. У 2011 році інформації стало надходити менше, а незабаром американські агенти стали зникати, пише видання, посилаючись на свої джерела. ЦРУ та ФБР розпочали спільне розслідування, в результаті якого і з'ясувалися масштаби викриття агентів.

Досі невідомо, що стало причиною провалу американської агентурної мережі в КНР.

В матеріалі висловлюється припущення, що в ЦРУ міг проникнути китайський шпигун-«кріт», іншою можливою причиною могло стати проникнення китайських хакерів у системи комунікації спецслужб США, що використовувалися для зв’язку з інформаторами. У самому ЦРУ відмовилися від коментарів на запит The New York Times.

За словами 3 чиновників, одного з інформаторів було застрелено на очах у своїх колег у дворі урядової будівлі, що виглядало як попередження американським спецслужбам припинити розвідувальну діяльність.

Посадовці припускають, що зрадником міг стати один з агентів ЦРУ, який працював в китайському підрозділі. Але не вдалося зібрати достатньо доказів, щоб заарештувати підозрюваного, і зараз він живе в одній з азіатських країн.

У матеріалі також наголошується, що зменшення обсягу отримання розвідданих про Китай помітив Барак Обама, який був у той час президентом США. Втрата інформаторів стала для Вашингтона болючим ударом.

Нагадаємо, під час своєї передвиборчої кампанії Дональд Трамп не раз виступав із критикою Китаю, однак з часу його президентства відносини між двома країнами стали навпаки налагоджуватися. Приміром, 6 квітня лідер Китаю Сі Цзіньпін вперше зустрівся з Трампом, прибувши до штату Флорида, США. Лідери двох держав, зокрема, обговорили «ядерне приборкання КНДР» та ситуацію в Сирії. Згодом були підписані нові торговельні угоди між США та Китаєм.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті