Вартість нафтопродуктів: очікується подальше зниження цін на оптовому ринку

Вартість нафтопродуктів: очікується подальше зниження цін на оптовому ринку

У першій декаді червня можлива корекція роздрібних цін на нафтопродукти на 0,5–1 грн/л

За інформацією консалтингової групи А-95, оптові ціни на паливо в період з 13 до 19 травня знизилися. Бензин А-92 подешевшав на 360 грн/т, до 27 220 грн/т, А-95 – до 28 630 грн/т (-110 грн/т). Дизпаливо, яке є основним продуктом оптового трейдингу, подешевшало на 280 грн/т, до 21 610 грн/т. Таким чином, його вартість опустилася на рівень цін 26–27 грудня 2016 року, коли діяв акциз на 44,5 євро/т нижче чинного.

Великооптовий ринок України, грн/т

Динаміка роздрібних цін в Україні, грн/т

Падіння оптових цін з початку травня визначає зниження європейських котирувань нафтопродуктів. В останній тиждень вони стабілізувалися, проте їхні середні значення на $30/т нижче за квітневі котирування. Крім того, відбулося зміцнення гривні на міжбанківській біржі і зниження курсу євро Нацбанку (акциз сплачується в євро).

За прогнозом консалтингової групи А-95, наступного тижня трейдери не чекають істотних змін цін в опті. Водночас через широкі пропозиції ресурсу на ринку ДП зберігає потенціал подальшого зниження ціни на 100–200 грн/т.

На АЗС принципових змін за тиждень не спостерігалося. На ринку з'являються передумови для зниження роздрібної вартості ДП. У разі подальшого зниження котирувань, у першій декаді червня можливе зниження роздрібних цін на 0,5–1 грн/л.

Зріджений газ в опті стрімко дешевшає останні два тижні, незважаючи на обмеження поставок з РФ. На ринку склався великий ситуативний профіцит ресурсу. Також зросли поставки газу з Білорусі та ряду альтернативних джерел. Водночас роздрібні ціни не знижуються. Це пояснюється наявністю великої кількості дорогого ресурсу на ринку, а також побоювання виникнення дефіциту в червні через обмеження РФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло