Захворіло у світі
18,875,773
Померло у світі
708,941
Вилікувалось у світі
11,397,753
Захворіло в Україні
76,808
Померло в Україні
1,819
Вилікувалось в Україні
42,524
Євросоюз заради пришвидшення безвізу для українців порушив правила

Євросоюз заради пришвидшення безвізу для українців порушив правила

В Офіційному журналі ЄС змінено порядок публікації документа

Євросоюз заради пришвидшення безвізу для українців порушив правила
Фото facebook.com/EuropeanCommission

В ЄС порушили правила публікації законодавчих актів заради того, щоб якомога швидше дати Україні безвізовий режим. Про це повідомляє «Українська правда».

Справа в тому, що Офіційний журнал ЄС публікує законодавчі акти, після яких рішення набувають чинності, тільки з вівторка по суботу. При цьому європейська сторона вже пообіцяла, що безвіз для України вступить у дію 11 червня.

І щоб дотриматися цієї обіцянки, для України зробила виняток – у порушення правил опублікувала рішення про надання безвізу українцям сьогодні, в понеділок. Якби воно було опубліковано на день пізніше, у вівторок, то не змогло б набути чинності 11 червня.

Українське рішення є єдиним, що міститься у позачерговому випуску ОЖ.

Таким чином, в ніч на 11 червня громадяни України з біометричними паспортами отримають право на безвізовий в’їзд до країн ЄС та членів Шенгенської зони за межами Євросоюзу.

Як повідомлялося, сьогодні, 22 травня, «Офіційний журнал» Євросоюзу опублікував законодавчий акт щодо візової лібералізації для українців. Безвізовий режим набере чинності через 20 днів після офіційної публікації в «Офіційному журналі» ЄС. Режим діятиме тільки для власників біометричних паспортів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті