Китай надав Україні офіційний дозвіл на експорт яловичини

Китай надав Україні офіційний дозвіл на експорт яловичини

Китай – один з найбільших торгових партнерів України

Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів спільно з Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекцією і карантином Китайської народної республіки (AQSIQ) підписали протокол карантинних і ветеринарно-санітарних вимог щодо експорту замороженої яловичини з України в КНР.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики.

Від української сторони протокол підписав голова Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів Володимир Лапа, від китайської – перший заступник Міністра AQSIQ Мей Кебло.

Підписання протоколу і офіційне відкриття китайського ринку для української яловичини стало можливим за результатами місії компетентного органу КНР, яка працювала в Україні наприкінці квітня і оцінювала українську систему державного контролю за виробництвом яловичини, йдеться в повідомленні міністерства.

«Китай для нас є одним із найбільших торговельних партнерів, і Україна надзвичайно зацікавлена у цьому ринку. Ми маємо великий потенціал щодо забезпечення Китаю якісною, безпечною та натуральною продукцією», – зазначив перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк.

Ольга Трофімцева, заступник Міністра агрополітики з питань євроінтеграції України, додала, що наразі Держпродспоживслужба та представники AQSIQ активно співпрацюють у питаннях узгодження фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту на ринок Китаю також таких продуктів, як соняшниковий шрот, буряковий жом, молочні харчові продукти, м'ясо птиці, яйця, мед та інші.

За її словами, минулого року товарообіг між Україною та КНР лише в аграрній сфері склав понад $1 млрд.

На початку червня голова Держпродспоживслужби здійснить робочий візит до КНР, під час якого буде нагода продовжити діалог та обговорити питання, які цікавлять обидві сторони, повідомляє прес-служба.

Як повідомлялося, збільшення квот на постачання агропродукції до ЄС принесе Україні додаткових $200 млн. Рішення про збільшення квот буде ухвалено до кінця травня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті