Країна, через яку Янукович відмивав кошти для Манафорта, почала розслідування
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Країна, через яку Янукович відмивав кошти для Манафорта, почала розслідування

З усіх соратників Трампа Манафорт отримав найбільше грошей за зв’язки з Росією

Країна, через яку Янукович відмивав кошти для Манафорта, почала розслідування
Фото FOX News

Влада Белізу розпочала розслідування щодо відмивання коштів колишнім президентом України Віктором Януковичем та його на той час політичним консультантом Полом Манафортом через Киргизстан у 2009 році.

Про цей факт згадується в масштабному матеріалі Bloomberg, в якому розповідається про ключову роль Манафорта в просуванні кремлівських інтересів в Україні та становленні Януковича як президента. Саме Манафорт зміг перетворити Януковича, судимого за грабіж і напад, на популярного кандидата, який у 2010 році став президентом, пише Bloomberg.

У 5-річний період з 2007 по 2012 рр. Манафорт отримав від Януковича щонайменше $12,7 млн, відповідно до «амбарної книги» Партії Регіонів – тіньової бухгалтерії, оприлюдненої наприкінці травня 2016 року. Антикорупційне бюро України та ФБР зараз розслідують, чи є в цих записах ще якісь незаконні платежі Манафорту.

Беліз проводить розслідування щодо платежу Віктора Януковича на адресу американського політолога Пола Манафорта із рахунку в Киргизії через белізький офшор.

В одному з записів «амбарної книги» Партії регіонів ідеться про те, що для переказу Манафорту $750 тисяч від Партії регіонів у 2009 році був використаний договір між компанією «Девіс Манафорт» і офшорним підприємством Neocom Systems Limited, яка зареєстрована на Белізі. Neocom була зареєстрована компанією Сінгха.

Даг Сінгх, який працює у фінансовому інституті International Corporate Services (ICS), який зареєстрував NeoCom у 2007 році, повідомив виданню, що він отримав декілька запитів на доступ до архівів від Департаменту фінансових розслідувань Белізу, який розслідує відмивання грошей.

Влада Белізу відмовляється від коментарів. Директор Neocom Євген Касєєв був недоступний для коментарів. Речник Манафорта заявив, що тому нічого невідомо про такий переказ.

Видання пише, що жоден із соратників Трампа не отримав таких прибутків від зв’язків із Росією, як Манафорт.

Сам Манафорт відмовився спілкуватися із авторами статті.

Беліз – країна в центральній Америці, що межує з Мексикою. Відома як «податковий рай» для ведення бізнесу.

Нагадаємо, Манафорт намагався приховати виплати, пов’язані з роботою на колишнього президента України Януковича. Сергій Лещенко, народний депутат, оприлюднив документ, який, за його словами, дає підстави для початку кримінального переслідування Пола Манафорта ─ як в Україні, так і в США. Документ включає рахунки, з яких видно, що $750 тис. було перенаправлено в офшори під виглядом сплати за комп’ютери.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло