Кіпрські компанії вимагають повернути їм 1,5 млрд Януковича

Кіпрські компанії вимагають повернути їм 1,5 млрд Януковича

Офшори вважають операцію з вилучення коштів незаконною

Кіпрські компанії вимагають повернути їм 1,5 млрд Януковича
Фото Анна Наконечна для mind.kiev.ua

Інвестиційні компанії-резиденти Кіпру Akemi management ltd, Aldoza investments ltd, Erosaria ltd, Opalcore ltd, Foxtron networks ltd, Loricom holding group ltd, Wonderbliss ltd, які інвестували власні кошти в облігації внутрішньої державної позики України, вважають незаконним рішення суду про конфіскацію їх майна, передає «Інтерфакс-Україна».

Про це йдеться у відкритому листі інвестиційних компаній, підписаному адвокатами Дмитром Щербиною і Максимом Коваленком.

Інвесткомпанії подали апеляційні скарги на рішення Краматорського міського суду Донецької області від 28 березня 2017 року про спецконфіскацію, щодо Аркадія Кашкіна в кримінальному провадженні від 15 березня 2017 року і лист-вимогу зупинити виконання вироку в Ощадбанк, Верховну Раду України, Міністерство фінансів України та Національний банк України.

«Наші клієнти вважають, і ми з ними згодні в тому, що в діях всіх причетних до прийняття і виконання вироку є склад злочину. Тому ми вже звернулися в НАБУ з відповідними заявами про вчинення кримінальних злочинів посадовими особами Ощадбанку, які за офіційним повідомленням генерального прокурора Україна вже виконали рішення, відсутнє в Єдиному реєстрі судових рішень, і прокурором, який забезпечив його виконання, схиливши до укладення угоди про «міжнародну злочинну схему» пана Кашкіна», – йдеться в листі.

Як вважають юристи позивачів, при розгляді справи і винесенні рішення було свідомо допущено кілька суттєвих порушень законодавства. Зокрема, судовий розгляд відбувся таємно, без виклику іноземних інвесторів, чиє майно конфіскували, хоча згідно із законодавством треті особи, щодо майна яких застосовується спеціальна конфіскація, мають ті ж права, що й обвинувачені.

Нагадаємо, 28 квітня стало відомо, що суд останньої інстанції дозволив конфіскацію заарештованих 1,5 млрд доларів, які належали оточенню екс-президента Віктора Януковича.

Зокрема, мова йде про кошти і облігації ряду офшорних компаній, які, за даними слідства, протягом 2011-2013 років через власні рахунки в банківських установах Латвії, під виглядом інвестицій в Україну, купували ОВДП і акумулювали на рахунках в державних і комерційних банках України цінні папери на $1,36 млрд і 4,03 млн євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло