Китайці зволікають з купівлею Українського банку реконструкції та розвитку

Китайці зволікають з купівлею Українського банку реконструкції та розвитку

До НБУ не подали повний пакет документів для отримання дозволу на покупку

Китайська біржа Bohai Commodity за півроку після перемоги у конкурсі ФДМ так і не подала до Нацбанку повний пакет документів для отримання дозволу на покупку контрольного пакету акцій Українського банку реконструкції та розвитку.

Bohai Commodity ще 30 листопада 2016 року виграла у приватизаційному конкурсі, в якому була єдиним учасником, погодившись заплатити 82,827 млн грн за 99,9945% акцій УБРР. Але за наступні півроку інвестор навіть не зміг підготувати документів на придбання банку, підкреслює FinClub.

«Згідно із законом, термін розгляду пакета – три місяці після подачі всіх документів на узгодження придбання істотної участі в банку. Заявник не подав повного пакета документів, багато документів відсутні», – пояснили у прес-службі НБУ.

У китайської біржі не так багато часу, адже до 11 липня УБРР, статутний капітал якого наразі становить 120 млн грн, повинен докапіталізуватися до 200 млн грн, інакше НБУ визнає його проблемним.

«Додатково зазначаємо, що банк повинен бути докапіталізований до 11 липня 2017 року. Новий акціонер не зможе докапіталізувати банк, поки не буде узгоджений пакет документів», – підкреслили в центробанку.

Проте річ у тім, що навіть якщо інвестор зараз подасть документи, він вже не встигне отримати дозвіл Нацбанку і купити УБРР до 11 липня, не кажучи вже про проведення та викуп додаткової емісії акцій банку на 80 млн грн до цієї дати.

У прес-службі ФДМ повідомили, що «триває вирішення питання в Нацбанку щодо отримання ліцензії, так і було передбачено – ліцензія, гроші за пакет, акт прийому-передачі пакета УБРР».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті