Кабмін схвалив реструктуризацію ОВДП на 229 млрд грн

Кабмін схвалив реструктуризацію ОВДП на 229 млрд грн

У разі дефляції процентний дохід буде виплачений за ставкою 1,5% річних

Кабінет міністрів схвалив випуск облігацій внутрішньої державної позики на суму до 229 млрд грн з погашенням в 2025–2047 роках для обміну раніше випущених ОВДП з погашенням з червня 2017 року по листопад 2030 року, що належать Національному банку.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні в середу.

Згідно з наявним у розпорядженні агентства «Інтерфакс-Україна» проектом постанови, який був прийнятий без правок, процентна ставка за новими облігаціями визначена на рівні інфляції за останні 12 місяців плюс 1,5 п. п.

У разі дефляції процентний дохід буде виплачений за ставкою 1,5% річних.

У пояснювальній записці до документа уточнюється, що планується обміняти на нові папери ОВДП з портфеля Нацбанку на номінальну суму 221,6 млрд грн із середньозваженою ставкою близько 12,85% річних, а також суму нарахованого і несплаченого на дату здійснення операції купонного доходу за ними близько 7 млрд грн.

Як відомо Кабінет міністрів пропонує спрямувати кошти, які можуть вивільнитися від реструктуризації облігацій внутрішньої державної позики, що проводиться Національним банком і Міністерством фінансів, на будівництво доріг. 

Йдеться про суму 15 млрд грн.

Орієнтовно загальна сума з урахуванням ресурсу від репрофайлінгу сягне близько 35 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло