Кабмін схвалив концепцію розвитку вугільної галузі

Кабмін схвалив концепцію розвитку вугільної галузі

Уряд планує збільшити видобуток вугілля і одночасно перевести шахти на самоокупність

Кабінет міністрів України на засіданні 24 травня розглянув Концепцію реформування і розвитку вугільної промисловості на період до 2020 року, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Мета нашої концепції – це збільшення видобутку вугілля з одночасним повним переводом шахт на бездотаційність і самоокупність, з вирішенням екологічних та соціальних проблем», – сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, коли презентував документ.

У найближчі роки міністерство розраховує на повне заміщення електростанціями антрациту вугіллям газової групи. Так, вже у 2017 році планується знизити споживання теплоелектростанціями антрациту до 7 млн тонн порівняно з 10 млн тонн в 2016 році. При цьому вже у 2019 році передбачається повністю відійти від спалювання ТЕС антрациту.

Міністр уточнив, що зараз держшахти є збитковими і реалізація концепції дозволить до кінця року вивести 70% шахт на беззбитковість, з яких 50% будуть приносити прибуток.  До осені 2018 року, як розраховує міністерство, всі держшахти працюватимуть беззбитково.

Згідно з документом, передбачається розподілити шахти на перспективні та неперспективні. Шахти другої групи підлягають консервації (у разі відсутності бажаючих їх приватизувати, але з можливістю відновлення їхньої роботи на прибутковому рівні без держпідтримки) або ліквідації (відпрацьовують залишкові запаси без перспективи виходу на беззбитковість).

Вивід шахт на беззбитковість передбачається за рахунок оптимізації управлінського персоналу, проведення прозорих тендерів, оптимізації непрофільних активів і створення умов для зниження собівартості виробництва продукції.

У 2017 році планується видобуток держшахтами 6,3 млн тонн вугілля, в 2018 році – 8,7 млн тонн, в 2019 і 2020 роках – понад 10 млн тонн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло