Трамп може зупинити роботу ООН

Трамп може зупинити роботу ООН

Президент США має намір скоротити фінансування миротворчих місій та міжнародних організацій

Пропозиція президента США Дональда Трампа щодо скорочення фінансування ООН зробить «неможливим» подальше виконання її роботи, сказав у середу представник ООН і додав, що організація готова обговорити реформи з Вашингтоном. Про це повідомляє Reuters.

Пропозиція Трампа скорочує приблизно на третину американський дипломатичний бюджет та об’єми коштів, що виділяються на допомогу, що становить близько $19 млрд. Скорочення стосуватимуться фінансування миротворчих місій ООН та міжнародних організацій.

Сполучені Штати є найбільшим вкладником ООН. Країна сплачує 22% від основного бюджету, який складає $5,4 млрд та 28,5% від миротворчого бюджету у $7,9 млрд. Ці обов’язкові внески погоджені 193 членами Генеральної Асамблеї ООН.

«Представлені цифри унеможливлять ООН продовжувати її основну роботу щодо сприяння миру,розвитку, прав людини та гуманітарної допомоги», – заявив у своєму зверненні Стефан Дюжаррік, представник Генерального секретаря Антоніу Гутерреша.

Трамп сказав., що доля США в бюджеті ООН є «несправедливою». Президент США хоче обмежити миротворчий вклад країни на 25%, а фінансування міжнародних організацій на 44%.

Держдепартамент заявив минулого місяця, що припиняє фінансування Фонду народонаселення США, агентства, яке займається питаннями планування сім’ї та охорони здоров’я матері та дитини у більш ніж 150 країнах. Антоніу Гутерреш попередив, що скорочення може мати «руйнівні наслідки».

Нагадаємо, новий бюджет на 2018 фінансовий рік Трампа передбачає також скорочення соціальних програм на суму в $3,6 трлн за 10-річний період. Хіларі Клінтон жорстко розкритикувала таку пропозицію президента США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті