Країни ОПЕК вирішили і далі скорочувати виробництво нафти

Країни ОПЕК вирішили і далі скорочувати виробництво нафти

Обмеження триватиме наступні 9 місяців, до березня-2018

Країни ОПЕК вирішили і далі скорочувати виробництво нафти
фото Shutterstock

Члени ОПЕК на зустрічі у Відні домовилися продовжити угоду про зниження видобутку нафти на 9 місяців – до 31 березня 2018 року, повідомляє Bloomberg з посиланням на делегатів засідання.

Засідання все ще триває. Міністри нафти країн ОПЕК планують обговорити продовження з виробниками нафти, які не є членами картелю, пізніше в четвер.

Нафта відреагувала зниженням на повідомлення про продовження угоди. Вартість липневих ф'ючерсів на нафту марки Brent на лондонській біржі до 13:00 за Києвом знизилася на $0,88 (1,63%) – до $53,08 за барель.

Ціна ф'ючерсу на нафту WTI на липень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі опустилася на $0,93 (1,81%) – до $50,43 за барель.

Збереження тих же рівнів скорочення до березня-2018 – «це дуже безпечний і майже гарантований спосіб досягти балансу», заявив міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх на відкритті сесії засідання ОПЕК у Відні.

Міністр нафти Нігерії Еммануель Качікву зазначив, що продовження угоди забезпечить цінову стабільність. За його словами, якщо виробники нафти продовжать скорочення видобутку, ціни не опустяться нижче $50 за барель, а можливо, знову будуть підвищуватися до $60 за барель.

Раніше повідомлялося, що ОПЕК у листопаді-2016 домовилася скоротити видобуток на 1,2 млн барелів на добу. У грудні до угоди приєдналися 11 країн, які не є членами картелю, включаючи Росію, в результаті чого загальне зниження видобутку склало 1,8 млн б/д. Обмеження були розраховані на шість місяців, починаючи з січня.

Як відомо, ОПЕК – картель, утворений країнами, чия економіка зав’язана на експорті нафти. Мета діяльності організації – контролювати світові ціни на нафту. Членами ОПЕК є станом на 2017 рік 14 країн: Алжир, Ангола, Індонезія, Ірак, Іран, Катар, Кувейт, Лівія, Об'єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія, Нігерія, Еквадор, Габон, Венесуела.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло