Китай побудував найбільшу в світі сонячну електростанцію на воді
Плавуча конструкція даватиме 40 МВт енергії

У китайській провінції Аньхой завершилося будівництво найбільшої в світі плавучої сонячної електростанції потужністю 40 мегават. Ферму звели на території затопленого майданчика з видобутку вугілля, повідомляє Digital Trends.
Виробник фотоелектричних інверторів Sungrow Power Supply Co підключила до мережі найбільшу плавучу сонячну ферму. Електростанцію звели на затопленій території вугільного родовища в Хуайнань, провінції Аньхой. Затоплення сталося через дощі та осідання грунту. Рівень води на майданчику досягає 4-10 метрів.
Електростанція обладнана сонячними панелями Sungrow Power Supply Co. За потужністю сонячна ферма перевершує аналогічні проекти по всьому світу. Раніше рекордсменом була сонячна ферма потужністю 20 мегават, яка теж розташована в провінції Аньхой.
У березні 2018 року в Японії відкриється плавуча станція потужністю 13,7 МВт. Щороку 180 тисяч кв. м сонячних модулів будуть генерувати 16170 МВт/год – цієї енергії вистачить на оснащення 5000 будинків. Великий полігон для плаваючих сонячних панелей також будують у Сінгапурі.
У найближчі 8 років плавучі сонячні ферми стануть дуже поширеними, прогнозує консалтингова фірма Grand View Research. Глобальний ринок плавучих сонячних панелей зросте з $13,8 млн в 2015 році до $2,7 млрд в 2025-му. У найближчі 3 роки виручка щороку зростатиме на 50%. Найактивніше ринок розвиватиметься в Японії, Великобританії, Китаї та Бразилії.
Китай планує будувати на воді не тільки об'єкти для збору сонячної енергії, а й АЕС. Атомну електростанцію побудують в Південно-Китайському морі в найближчі 5 років. Для Китаю розвиток альтернативної енергетики – це необхідність.
Як повідомлялося, Китай споживає майже половину всього вугілля, яке видобувається в світі, і має намір перейти на природний газ як один із варіантів енергії.
Влада країни вже закрила 18 вугільних електростанцій, а в 2017 році закриє ще 85. Крім того, Китай став світовим лідером за сумарною потужністю сонячних станцій та інвестицій у чисту енергетику.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].