Китай побудував найбільшу в світі сонячну електростанцію на воді

Китай побудував найбільшу в світі сонячну електростанцію на воді

Плавуча конструкція даватиме 40 МВт енергії

Китай побудував найбільшу в світі сонячну електростанцію на воді
фото Sungrow Power Supply Co.

У китайській провінції Аньхой завершилося будівництво найбільшої в світі плавучої сонячної електростанції потужністю 40 мегават. Ферму звели на території затопленого майданчика з видобутку вугілля, повідомляє Digital Trends.

Виробник фотоелектричних інверторів Sungrow Power Supply Co підключила до мережі найбільшу плавучу сонячну ферму. Електростанцію звели на затопленій території вугільного родовища в Хуайнань, провінції Аньхой. Затоплення сталося через дощі та осідання грунту. Рівень води на майданчику досягає 4-10 метрів.

Електростанція обладнана сонячними панелями Sungrow Power Supply Co. За потужністю сонячна ферма перевершує аналогічні проекти по всьому світу. Раніше рекордсменом була сонячна ферма потужністю 20 мегават, яка теж розташована в провінції Аньхой.

У березні 2018 року в Японії відкриється плавуча станція потужністю 13,7 МВт. Щороку 180 тисяч кв. м сонячних модулів будуть генерувати 16170 МВт/год – цієї енергії вистачить на оснащення 5000 будинків. Великий полігон для плаваючих сонячних панелей також будують у Сінгапурі.

У найближчі 8 років плавучі сонячні ферми стануть дуже поширеними, прогнозує консалтингова фірма Grand View Research. Глобальний ринок плавучих сонячних панелей зросте з $13,8 млн в 2015 році до $2,7 млрд в 2025-му. У найближчі 3 роки виручка щороку зростатиме на 50%. Найактивніше ринок розвиватиметься в Японії, Великобританії, Китаї та Бразилії.

Китай планує будувати на воді не тільки об'єкти для збору сонячної енергії, а й АЕС. Атомну електростанцію побудують в Південно-Китайському морі в найближчі 5 років. Для Китаю розвиток альтернативної енергетики – це необхідність.

Як повідомлялося, Китай споживає майже половину всього вугілля, яке видобувається в світі, і має намір перейти на природний газ як один із варіантів енергії.

Влада країни вже закрила 18 вугільних електростанцій, а в 2017 році закриє ще 85. Крім того, Китай став світовим лідером за сумарною потужністю сонячних станцій та інвестицій у чисту енергетику.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло