Громадяни ЄС масово тікають з Великобританії

Громадяни ЄС масово тікають з Великобританії

Brexit загрожує їхньому юридичному статусу та фінансовому благополуччю

Згідно з новими даними, за 2016 рік Британію залишило 117 000 громадян країн-членів Європейського Союзу, що на 36% більше, ніж минулого року. Про це повідомляє CNN.

Виїзд з країни – найбільший з часів глобальної фінансової кризи – співпав з голосуванням Великобританії щодо виходу з ЄС. Ця подія поставила юридичний статус європейців-резидентів під сумнів.

Чиста міграція впала до 133 000 минулого року з 184 000 у 2015 році. Багато європейців, які обрали рішення залишити Великобританію, були представниками країн центральної та східної Європи, що нещодавно вступили до ЄС – їхня кількість у 2016 році зросла на 67% – до 57 000 осіб.

Мігранти ЄС їдуть з Британії через сповільнення економічного росту та підвищення цін під впливом Brexit. Після референдуму також збільшилась кількість расистських нападів на іммігрантів.

Зараз у Великобританії проживає та працює близько 3 млн осіб. У відповідності до законодавства, вони мають рівні права з громадянами Об’єднаного Королівства, коли мова йде про робочі місця, пенсії та медичне страхування. Однак після Brexit ситуація може змінитись.

До сих пір доля мігрантів після виходу Британії із ЄС була не вирішеною, втім уряд пообіцяв звести чисту міграцію до «десятків тисяч людей». Але експерти стверджують, що економіка залежить від постійного потоку іммігрантів і, за їх недостатньої кількості, зазнає значних втрат.

Рівень безробіття у Великобританії зараз знаходиться на найнижчому рівні: багато секторів, таких як охорона здоров’я, технології і будівництво, намагаються знайти персонал.

Нагадаємо, після того, як Королева Великобританії Єлизавета ІІ офіційно надала дозвіл на ініціювання процедури виходу з ЄС, країна почала переживати економічні труднощі. Схоже, що Європа не стане робити вихід із ЄС простим для Об’єднаного Королівства, щоб відбити бажання у інших країн залишити союз слідом за Британією. Під впливом Brexit Лондон почав втрачати авторитет на фінансовому ринку, а курс національної валюти став нестабільним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті