Українські олігархи починають заробляти на європейському газі

Українські олігархи починають заробляти на європейському газі

Обсяги поставок газу українськими фінансово-промисловими групами з Європи поки що незначні

На початку року на конкурентний ринок імпорту газу з Європи вийшли компанії Віктора Пінчука й група «Приват» Ігоря Коломойського та Генадія Боголюбова. Рінат Ахмєтов з Дмитром Фірташем повернулися до міжнародного газового трейдингу ще раніше.

Про це йдеться у публікації на Liga.net

Обсяги поставок газу українськими фінансово-промисловими групами з Європи ще малі, але різниця у цінах на газ в Європі та Україні дає їм можливість непогано заробляти на імпорті.

В кінці березня перші обсяги газу з Європи були закуплені газовидобувною компанією «Укрнафтобуріння», що належить до дніпропетровської групи «Приват» Ігоря Коломойського та його партнерів – Віталія Хомутинського й Павла Фукса.

За даними ГФС, з кінця березня компанія імпортувала більше 5 млн кубометрів через Словаччину по $240/1000 кубометрів на кордоні. На той час «Нафтогаз України» надавав найдешевший ресурс по $268/1000 кубометрів (без НДВ і витрат на транспорт).

Група «Приват» відтепер і імпортер газу, і його постачальник в Україну. «Укрнафтобур» закуповувала всі обсяги палива у Nordwind Trade SA – швейцарської компанії, заснованої у 2014 році та зареєстрованої на колишнього члена наглядової ради «Укрнафтобуріння» Михайла Кіпермана. З цією ж швейцарською компанією підписані договори про зберігання газу в українських ПХГ.

Після втрати у 2014 році компанією Ostchem Holding Ltd статусу найбільшого імпортера газу, Фірташ з партнерами вирішили повернутися до газового постачання у 2016-му. З червня 2016-го в Україну почало надходити паливо від швейцарської компанії Nafta-Gaz trading Ltd.

У лютому 2017-го пробну партію природного газу завезла з Польщі група «Інтерпайп» Віктора Пінчука. Продавцем виступив польський трейдер AOT Energy (Польща), покупцем – Нижньодніпровський трубопрокатний завод. Це перші обсяги газу, завезені Інтерпайпом. Про подальші плани в групі не поширюються.

На відміну від власника «Інтерпайпу», Рінат Ахметов зайнявся імпортом газу ще в 2013 році разом зі структурами Сергія Курченко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті