Мін'юст збирається за місяць впровадити механізм блокчейн в систему СЕТАМ

Мін'юст збирається за місяць впровадити механізм блокчейн в систему СЕТАМ

А до кінця року – до Держреєстру нерухомого майна

Міністр юстиції України Павло Петренко розраховує, що протягом місяця механізм блокчейн (Blockchain) буде використаний у ставках Системи електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ), а до кінця року Мін'юст планує запровадити механізм блокчейн У Держреєстр речових прав на нерухоме майно.

Як повідомив міністр 26 травня агентству «Інтерфакс», наступного тижня Міністерство юстиції презентує формат роботи механізму блокчейн для СЕТАМ.

«Система блокчейн – це найінноваційніша система захисту баз даних. Її використовують, зокрема, японські банки», – сказав Петренко.

Міністр підкреслив, що впровадження цього механізму Мін'юст почне з системи аукціонів СЕТАМ зі ставок, «щоб залучити більше учасників аукціону і зняти всі питання щодо того, чи можливі маніпуляції зі ставками».

«Блокчейн, в принципі, вибудує нову модель захисту ставки кожного учасника аукціону. За ставками, я думаю, що буквально, вже протягом місяця запрацює блокчейн в сетах, а наступний етап – ми хочемо впровадити блокчейн до реєстру нерухомого майна захисту інформації про власників», – резюмував очільник Мін'юсту.

Нагадаємо, 25 квітня стало відомо, що Генпрокуратура просить суд заарештувати все майно, реалізоване за найменшою ціною за допомогою СЕТАМ, у зв'язку зі стороннім несанкціонованим втручанням до системи.

Про це йшлося в ухвалі Печерського районного суду Києва від 20 квітня: «Досудовим розслідуванням встановлено, що в період з 19.01.2017 по 23.02.2017 невстановлені особи, діючи за попередньою змовою групою осіб, здійснювали втручання в роботу автоматизованої системи, якою є система управління торгами ДП «СЕТАМ», що призвело до завдання збитків інтересам держави в особливо великому розмірі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло