Російські банкіри подали до суду на BuzzFeed

Російські банкіри подали до суду на BuzzFeed

Американська медіа-компанія включила їх імена до опублікованого «досьє» на Трампа

Російські банкіри подали до суду на BuzzFeed
Петро Авен та Михайло Фрідман, акціонери Альфа-Банку
Фото LetterOne Group/wikipedia

Акціонери Альфа-Банку Михайло Фрідман, Петро Авен та Герман Хан подали позов до суду на онлайн-ресурс BuzzFeed за публікацію непідтвердженого досьє, згідно з яким вони мали відношення до імовірного плану російської влади вплинути на вибори у США. Про це повідомляє Associated Press.

Досьє було опубліковано 10 січня і містило  інформацію, що російська влада збирала компрометуючі матеріали на Дональда Трампа. Сам Трамп назвав цю інформацію «фейком».

BuzzFeed визнала, що дані були неперевіреними і такими, «що не можна перевірити», але керівництво ресурсу пояснило рішення опублікувати непідтверджену інформацію тим, що «американці самі у змозі скласти думку про існуючі підозри стосовно Трампа».

У позові Альфа-Банку також зазначається, що BuzzFeed не лише опублікувала неперевірену інформацію, а й допустила багато помилок у матеріалі, включаючи неправильне написання назви банку.

Представник BuzzFeed Мет Міттенталь заявив, що «опубліковані в досьє підозри є частиною розслідування, що триває і залишаються в центрі загальної уваги. Важливо, що така спроба залякати BuzzFeed не має впливу на інших журналістів, які продовжують інформувати суспільство щодо цієї історії». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті