Вартість нафтопродуктів: ціни на ринку стабілізувалися

Вартість нафтопродуктів: ціни на ринку стабілізувалися

На цьому тижні очікується збереження поточного рівня цін з можливостю їхнього мінімальної коригування

Експерти Консалтингової групи «А-95» відмічають, що у період 19-26 травня середні ціни на нафтопродукти у крупному опті (залізничні цистерни) змінилися мінімально. Оптові ціни ДП все ж знизилися на 60 грн за тонна до 21 550 грн/тонна, що є мінімальною ціною ресурсу з 26 грудня 2016 року.

Стабілізація цін стала наслідком вирівнювання рівня котирувань у європейських портах. Середнє котирування двотижневого періоду зросло до $ 468/тонна (+ $17/тонн). Також після періоду тривалого зміцнення курсу гривні на міжбанківській біржі, в кінці тижня гривня трохи просіла, повернувшись на рівень 26,36-26,39 грн/$1.

На думку оптових трейдерів, майбутнього тижня очікується збереження поточного рівня цін з можливостю їхнього мінімальної коригування в залежності від того, як поведуть себе європейські котирування.

Крупнооптовий ринок України

На АЗС за звітний період відбулися мінімальні зміни. Мережі торгують у нижньому ціновому діапазоні і ряд регіональних операторів знизив ціни (в основному на ДП) на мінімальні 10-30 коп./л. На наступному тижні можливі аналогічні мінімальні коригування цін.

Динаміка роздрібних цін в Україні

Ціни скрапленого газу знижувалися в тому числі у крупних мережах. В той же час вони носили переважно регіональний характер. Брак розуміння ситуації з поставками з РФ і очевидне їх скорочення викликають побоювання учасників ринку.

Крім того, котирування на скраплений газ на кордоні України після тривалого періоду зниження розвернулися і мінімально виросли. Це призведе до зростання оптових цін вже на поточному тижні. Відповідно зберігається можливість ситуативних коригувань цін в окремих мережах. Однак істотного зниження в роздробі очікувати вже не варто.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло