Росія запустила в небо новий середньомагістральний авіалайнер місцевого виробництва

Росія запустила в небо новий середньомагістральний авіалайнер місцевого виробництва

МС-21 може стати важливим конкурентом Boeing 737 Airbus A320

Росія запустила в небо новий середньомагістральний авіалайнер місцевого виробництва
Фото Denis Fedorko/wikipedia

28 травня на аеродромі Іркутського авіаційного заводу відбувся перший політ прототипу нового російського пасажирського літака MC-21-300 («Магістральний літак ХХІ сторіччя»). Під час 30-хвилинного польоту літак досяг висоти1000 метрів. Олег Кононенко, льотчик-випробувач, повідомив, що політ пройшов нормально. Про це повідомляє CNN.

Компанія «Іркут» розробила його для того, щоб конкурувати із найпопулярнішими світовими авіалайнерами Boeing 737 Airbus A320.

Про особливості середньо магістрального авіалайнера нового покоління повідомляє інформагентство ТАСС.

Розроблено дві модифікації літака: базовий МС-21-300 (165-211 місць) та укорочений варіант МС-21-200 (132-165 місць). Для кожної модифікації передбачені версії зі звичайною (3500км) та збільшеною (5000 км) дальністю. В майбутньому можуть з’явитись і далекомагістральні версії (до 7000 км).

МС-21 пропонуватиме вищий рівень комфорту пасажирів завдяки збільшеній ширині пасажирського салону. Ширшими стали також  пасажирські крісла і прохід між ними. Крім того, завдяки нововведенням скорочується час посадки та висадки пасажирів (приблизно на 30% краще ніж у літаків-аналогів).  Збільшення діаметру фюзеляжу дало можливість збільшити ємність багажних поличок у салоні та багажних відсіків, що розміщені під його підлогою.

Перші екземпляри МС-21 будуть оснащені двигуном іноземного виробництва Pratt&Whitney, у подальшому двигун буде замінено на вітчизняний ПД-14.

Серед переваг зазначено також використання композиційних матеріалів у конструкції авіалайнера. Застосування вуглепластиків дозволило збільшити розмах крила.

Кабіна пілотів МС-21 створена з урахуванням найсучасніших вимог до її ергономіки, що має спростити пілотування машини та знизити навантаження на екіпаж.

Першим експлуатантом стане російський «Аерофлот». Планується, що перший лайнер на 175 місць вони отримає в IV кварталі 2018 року. Як повідомляє видання, інтерес до нового авіалайнера виявили також в Індонезії, Саудівській Аравії, Танзанії, Ірані та ряді інших країн.

Нагадаємо, на початку травня Китай запустив перший літак китайського виробництва С919, який за прогнозами, може стати конкурентом найбільших авіа виробників світу. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло