В Україні загальна сума інвестицій в 2016 році склала $88 млн

В Україні загальна сума інвестицій в 2016 році склала $88 млн

Про це повідомила Українська асоціація венчурного капіталу та прямих інвестицій

Кількість інвестиційних угод з українськими інноваційними компаніями за минулий рік збільшилася на 32% – до 87. При цьому загальна сума інвестицій в 2016 році склала $88 млн, що на 33% менше, ніж у 2015-му.

Як повідомляється в прес-релізі Української асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій (UVCA), «причиною такого явища стало те, що в 2015 році було кілька інвестиційних угод, сума яких обчислюється десятками мільйонів доларів».

Згідно з релізом UVCA, особливістю інвестринку-2016 можна назвати те, що інвестори більше зосереджували увагу на вкладенні коштів в компанії на початковому рівні. Таких угод було 73. Середній розмір інвестиції в одну компанію склав понад $500 000.

«Можна очікувати, що компанії, які зараз отримали «стартовий капітал», будуть в майбутньому залучати інвестиції великих обсягів», – наголошується в прес-релізі.

«З урахуванням того, що в середньому угода відбувається через 8-12 місяців після початку спілкування, ми можемо прогнозувати продовження зростання як кількості інвестиційних угод, так і загальних сум. Але, на жаль, відобразити це у цифрах буде можливо тільки в 2017 році. Підтвердженням моїх слів є інвестиція $110 млн в Grammarly, яка вже відбулася, але увійде лише в наступний огляд», – цитуються у повідомленні слова голови наглядової ради UVCA Андрія Колодюка.

Відповідно до прес-релізу, в 2016 році на українському інвестиційному ринку з'явилися великі міжнародні гравці, в тому числі з Кремнієвої Долини. Найпривабливішою галуззю для інвесторів, за даними UVCA, є онлайн-послуги – у минулому році було 16 угод на загальну суму $9 млн.

«Близько 60% інвестиційних угод укладено за участю міжнародних інвесторів, при цьому іноземний капітал склав більше 80% загального обсягу інвестицій в 2016 році (без урахування нерозкритих угод)», – резюмують у UVCA.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло