Голова ФРБ Сан-Франциско: економіка США не потребує фінансового стимулювання

Голова ФРБ Сан-Франциско: економіка США не потребує фінансового стимулювання

Наднизький рівень безробіття та цінова стабільність дозволяє економіці США йти в ногу з часом

Голова ФРБ Сан-Франциско: економіка США не потребує фінансового стимулювання
Фото Shutterstock

Президент Федерального резервного банку Сан-Франциско Джон Вільямс заявив у понеділок в кулуарах Азійського банківсько-фінансового форуму в Сінгапурі, що економіка США працює добре і не потребує фінансового стимулювання. Про це повідомляє CNBC.

ВВП США зріс на 1,2%  в першому кварталі, згідно з оновленими даними, що перевищило прогнозований рівень у 0,7%. Рівень безробіття в США впав до 4.4% у квітні.

Відмічаючи, що Федрезерв має подвійну мету  – максимальне працевлаштування та цінову стабільність, Вільямс сказав: «економіка Сполучених Штатів як ніколи близько до втілення подвійного манданту Федрезерву».

Проте, також під час виступу він зазначив, що існує невизначеність стосовно того, яку форму може прийняти бюджетна політика адміністрації Трампа.

«Існує невизначеність щодо бюджетної політики. Я не певен, що трапиться в межах податкової політики, політики видатків, реформи охорони здоров’я та торгової імміграції. У цьому немає ясності», сказав він і відмітив , що ФРБ вивчає усі варіанти розвитку подій.

Цьогоріч Вільямс не є голосуючим членом Федерального комітету з відкритих ринків, однак до його думки прислухаються учасники ринка через його тісні зв’язки з головою Федрезерву Джанет Йеллен.

«Я вважаю, що найбільші проблеми, з якими зіштовхнуться Сполучені Штати, насправді, проблеми довготривалої перспективи, які з’являться не наступного місяця або через рік. Вони стосуються того факту, що зростання виробництва відбувається дуже повільно, у нас є дефіцит інфраструктури в США».

Також Вільямс стривожений відходом від глобалізації. «Глобалізація та торгівля дуже корисні для людей у всьому світі, – сказав він. – Я згоден, що треба створювати нові підходи до цього, але мене тривожить те, що якщо усі країни відмовляться від інтеграції та торгівлі, я думаю, це матиме негативний вплив не лише для світової економіки, а й для американської».

Вільямс відмітив, що його не хвилює питання економіки Китаю, принаймні найближчі кілька років, оскільки влада країни навряд піде на радикальні зміни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло