Між Росією і Чорногорією розгортається конфлікт
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Між Росією і Чорногорією розгортається конфлікт

МЗС Чорногорії звинуватило Росію у втручанні у внутрішні справи

Між Росією і Чорногорією розгортається конфлікт
фото Shutterstock

Міністр закордонних справ Чорногорії Срджан Дарманович заявив, що Росія серйозно втручалася у внутрішні справи його країни, намагаючись перешкодити вступу в НАТО.

Про це інформує місцевий портал RTCG, на який посилається УНІАН.

«Росія відкрито втручалася в наші внутрішньополітичні питання, на що ми, звичайно, дивилися несхвально. Росія в останні два-три роки проводить політику сфер інтересів і виступає проти розширення НАТО... Ми були здивовані тим, наскільки сильно Росія втручалася і, звісно, ми захищалися», – заявив глава зовнішньополітичного відомства Чорногорії.

Він звинуватив Росію в тому, що її розвідслужби відкрито підтримали опозицію Чорногорії, яка виступала проти членства країни в НАТО.

«Наше членство в НАТО не спрямоване проти будь-кого, в тому числі і проти Росії. Але, звичайно, ми не можемо погодитися з тим, що хтось вирішує, де нам бути. Ми маємо економічні відносини з Росією, яка є нашим головним економічним партнером. У нас було і є багато туристів з Росії, а російські інвестиції в нашу економіку виявилися неефективними», – заявив Дарманович.

Гучна заява міністра закордонних справ прозвучала у зв’язку із затриманням 28 травня у московському аеропорту Домодєдово представника Демократичної партії соціалістів Чорногорії Міодрага Вуковича.

За інформацією чорногорського сайту Vijesti, Вуковича було затримано «з політичних причин». Йому було оголошено, що він є «персоною нон грата».

У Вуковича забрали паспорт і сказали, що повернуть, коли вранці садитимуть на літак до Тивату. Затримання відбулося близько 19:30 і протягом двох годин політику не дозволяли зателефонувати у посольство.

Посол Росії в Чорногорії прокоментував, що він «не вірить, що це відбувається», і що він не може нічого з цим вдіяти «тому що вже занадто пізно».

Повідомляється також, що Вуковича кілька годин тримали в «нейтральній зоні» аеропорту без води і туалету, стан його здоров’я погіршився. Лише після опівночі співробітники посольства змогли передати йому ліки.

Вукович є депутатом парламенту Чорногорії і входить до однієї з провідних політичних сил країни.

Нагадаємо, 5 червня Чорногорія офіційно стане 29-м членом НАТО. 12 травня уряд Чорногорії повідомив, що всі 28 країн-членів НАТО ратифікували протокол про вступ в альянс цієї балканської держави.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло