Ігор Бойко подав позов до Гаазького арбітражу проти України

Ігор Бойко подав позов до Гаазького арбітражу проти України

Йдеться про відшкодування збитків за експропріацію його бізнесу

Власник Житомирської кондитерської фабрики Ігор Бойко на початку 2017 року подав позов до Міжнародного арбітражного суду в Гаазі проти держави Україна.

«Ми подали позов до Гаазького арбітражу на початку 2017 року. Вже визначені арбітри, йде процес підготовки до суду», – розповів Бойко «Інтерфаксу».

За його словами, процедура підготовки до судового засідання буде тривалою. Україна наразі не представила своїх юристів за кордоном, усі погодження щодо них йдуть через Мінюст, з яким складно спілкуватися.

«Держава Україна експропріювала мій бізнес. Ми подали позов про компенсацію та відшкодування збитків. Увесь бізнес, який я мав в Україні та за кордоном, постраждав, мої фірми за кордоном, зокрема в Швейцарії, – офіційні, не офшорні – видавали кредити у вигляді обладнання, сировини і грошових коштів Житомирській кондитерській фабриці, зараз вона має проблеми, і ми не контролюємо підприємства», – додав бізнесмен.

Нагадаємо, у грудні 2015-го Ігор Бойко офіційно заявив про рейдерське захоплення Житомирської кондфабрики, організоване Сергієм Пашинським, Сергієм Тищенком, Павлом Петренком, Арсеном Аваковим за активної участі президента, внаслідок чого підприємство було виключене з Єдиного державного реєстру, а пізніше – захоплене силовим шляхом.

Кондитерську фабрику у Житомирі засновано в 1944 році, асортимент налічує понад 250 найменувань.

Фабрика входила до трійки лідерів ринку, посідаючи перше місце за показниками експорту продукції, постачаючи її до 36 країн. Загальна виробнича потужність підприємства становить 80 000 тонн продукції на рік, на фабриці функціонує 28 виробничих ліній.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті