Правоохоронці проводять обшуки у фірмі-розробнику сайту НАЗК «Міранда»

Правоохоронці проводять обшуки у фірмі-розробнику сайту НАЗК «Міранда»

Підприємство вивело кошти за кордон та ухилилося від сплати податків до держбюджету на майже 1 млн грн

Правоохоронці проводять обшуки товаристві, яке замість створення власної системи електронного декларування для Національного агентства з запобігання корупції (НАЗК) вивело кошти за кордон та ухилилося від сплати податків до держбюджету в сумі майже 1 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

На підставі ухвал суду 30 травня прокуратура Київської області спільно зі співробітниками ДФС проводить ряд санкціонованих обшуків у товаристві «Міранда», а також за місцем проживання колишнього директора та бухгалтера вказаного товариства, з метою фіксації доказів, які мають суттєве значення для розслідування кримінального провадження.

Вказані слідчі дії проводяться у рамках досудового розслідування кримінального провадження, передбаченого ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 1 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, як повідомляє прес-служба прокуратури, що колишній директор вказаного товариства, отримавши кошти від міжнародних організацій на розробку реєстру тимчасово переміщених осіб та системи електронного декларування для НАЗК, всупереч договорів, через субпідрядну організацію, що має ознаки фіктивності, перерахував отримані кошти на рахунки товариства, яке не є резидентом України. До держбюджету України внаслідок таких дій не надійшли майже 1 млн грн обов’язкових платежів та зборів.

Як з’ясувалося, отримані кошти нерезидентом України використовувались не за призначенням.

Окрім того, йдеться у повідомленні, товариство, відповідно до укладених договорів, мало самостійно розробити систему електронного декларування для НАЗК, втім, колишній директор товариства залучив до цієї роботи викладача та молодих спеціалістів одного з вишів Києва. За зроблену роботу з семи залучених молодих фахівців кошти отримали лише двоє.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті