«Яндекс» вперше продемонстрував своє безпілотне таксі

«Яндекс» вперше продемонстрував своє безпілотне таксі

Зараз компанія шукає можливості вивести автомобілі на ринок

Російський гігант інтернет-технологій «Яндекс» вперше показав своє безпілотне таксі.

Прототип покликаний допомогти компанії протестувати програмне забезпечення у дії.  Про це повідомляє TechCrunch.

У створенні автопілота використовуються напрацювання з навігації, геолокації, комп’ютерного зору і машинного навчання із інших продуктів компанії, зокрема «Яндекс.Карт» та «Яндекс.Навігатора».

«Ми використовуємо анонімні дані від наших користувачів «Яндекс.Навігатор», що дозволяють нам зрозуміти, як рухатися в місті з його заторами, аваріями, обмеженнями швидкості, перекриттям доріг іншими дорожніми подіями, – повідомив керівник відділу зв’язків із громадськістю «Яндекс.Навігатор» Володимир Ісаєв. – Комп’ютерний зір ми використовуємо, щоб знайти вільні місця для стоянки або читати дорожні знаки, наприклад, у нашому сервісі геолокації».

В автомобілі встановлена графічна карта Nvidia GTX GPU, а на даху стоїть лідар від Velodyne (технологія отримання та обробки інформації про віддалені об’єкти за допомогою активних оптичних систем, що використовують відбиття світла і його розсіювання). Таким чином, компанія використовує як своє «несерійне» апаратне забезпечення, так і пристрої масмаркету.

Прототип з відео ще не випущено на вулиці міста, але у «Яндекс» кажуть, що тестування на дорогах загального користування відбуватиметься протягом року, якщо все піде за планом. Однак Ісаєв говорить, що поки занадто рано для будь-яких прогнозів щодо комерційної доступності послуг. Зрештою, компанія сподівається  співпрацювати із автовиробниками, щоб вивести безпілотні транспортні засоби на ринок. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло