Трамп вирішив добувати нафту на території національного заповідника
Скасувати екологічні обмеження – одна з причин виведення США з кліматичної угоди

В адміністрації Трампа прийняли рішення почати розвідування родовищ і видобуток нафти на великих громадських землях Аляски. Це перший крок до поширення буріння по всьому штату, в тому числі на території Арктичного національного заповідника, який зараз охороняється.
Про це повідомляє Bloomberg.
Міністр внутрішніх справ Райян Зінке підписав наказ в середу в Анкориджі (найбільше місто в штаті Аляска).
Наказ змусить переглянути документ 2013 року, який обмежував нафто- і газовидобуток на Алясці.
Цей крок, ймовірно, спричинить зростання політичного протистояння між адміністрацією Трампа і екологічними групами, особливо після повідомлень про те, що президент США збирається вивести країну з Паризької угоди по клімату.
Трамп раніше вже скасував низку екологічних заходів та обмежень, прийнятих попереднім президентом США Бараком Обамою. Зокрема підписаний Трампом документ полегшує правила буріння на шельфі і на суші – особливо на Алясці.
Наказ Зінке вимагає оновлених геологічних оцінок як Національного нафтового резерву (на території Аляски – ред.) на 23 млн акрів, так і прибережної рівнини площею 1,5 млн акрів Арктичного національного заповідника.
На відміну від Національного нафтового резерву, який був спеціально призначений для розвитку енергетики, Конгрес створив Арктичний Національний заповідник дикої природи в 1980 році, щоб захистити популяції диких видів тварин на 19 млн акрів території уздовж північно-східного кордону Аляски. Але заповідник, на території якого міститься, за оцінками, 12 млрд барелів нафти, привернув інтерес енергетичних компаній і їхніх політичних союзників (лобі) у Сенаті.
Як пише видання, деталі виходу США з кліматичної угоди опрацьовує невелика група співробітників адміністрації, включаючи главу Агентства з охорони навколишнього середовища Скотта Прюітта. Останній відомий своїми заявами, що він не вірить в основну роль вуглекислого газу в глобальному потеплінні, а також критикував Паризьку угоду.
Зокрема, в адміністрації вирішують, чи вийдуть США з договору з дотриманням усіх формальностей, на що може піти до 3 років, чи вийдуть в прискореному режимі без формальних процедур.
Трамп 30 квітня заявив: «Ми заплатили мільярди доларів за Паризьку хартію по клімату, тоді як Китай, Росія та Індія не заплатили нічого і отримують вигоди від цього. Ми більше не будемо дозволяти іншим країнам отримувати переваги за наш рахунок, тому що тепер Америка буде першою».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].