Трамп вирішив добувати нафту на території національного заповідника

Трамп вирішив добувати нафту на території національного заповідника

Скасувати екологічні обмеження – одна з причин виведення США з кліматичної угоди

Трамп вирішив добувати нафту на території національного заповідника
Arctic National Wildlife Refuge - Арктичний національний заповідник дикої природи
Фото Shutterstock

В адміністрації Трампа прийняли рішення почати розвідування родовищ і видобуток нафти на великих громадських землях Аляски. Це перший крок до поширення буріння по всьому штату, в тому числі на території Арктичного національного заповідника, який зараз охороняється.

Про це повідомляє Bloomberg.

Міністр внутрішніх справ Райян Зінке підписав наказ в середу в Анкориджі (найбільше місто в штаті Аляска).

Наказ змусить переглянути документ 2013 року, який обмежував нафто- і газовидобуток на Алясці.

Цей крок, ймовірно, спричинить зростання політичного протистояння між адміністрацією Трампа і екологічними групами, особливо після повідомлень про те, що президент США збирається вивести країну з Паризької угоди по клімату.

Трамп раніше вже скасував низку екологічних заходів та обмежень, прийнятих попереднім президентом США Бараком Обамою. Зокрема підписаний Трампом документ полегшує правила буріння на шельфі і на суші – особливо на Алясці.

Наказ Зінке вимагає оновлених геологічних оцінок як Національного нафтового резерву (на території Аляски – ред.) на 23 млн акрів, так і прибережної рівнини площею 1,5 млн акрів Арктичного національного заповідника.

На відміну від Національного нафтового резерву, який був спеціально призначений для розвитку енергетики, Конгрес створив Арктичний Національний заповідник дикої природи в 1980 році, щоб захистити популяції диких видів тварин на 19 млн акрів території уздовж північно-східного кордону Аляски. Але заповідник, на території якого міститься, за оцінками, 12 млрд барелів нафти, привернув інтерес енергетичних компаній і їхніх політичних союзників (лобі) у Сенаті.

Як пише видання, деталі виходу США з кліматичної угоди опрацьовує невелика група співробітників адміністрації, включаючи главу Агентства з охорони навколишнього середовища Скотта Прюітта. Останній відомий своїми заявами, що він не вірить в основну роль вуглекислого газу в глобальному потеплінні, а також критикував Паризьку угоду.

Зокрема, в адміністрації вирішують, чи вийдуть США з договору з дотриманням усіх формальностей, на що може піти до 3 років, чи вийдуть в прискореному режимі без формальних процедур.

Трамп 30 квітня заявив: «Ми заплатили мільярди доларів за Паризьку хартію по клімату, тоді як Китай, Росія та Індія не заплатили нічого і отримують вигоди від цього. Ми більше не будемо дозволяти іншим країнам отримувати переваги за наш рахунок, тому що тепер Америка буде першою».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті