Європарламент проголосував за підвищення квот на ряд сільгосптоварів з України

Європарламент проголосував за підвищення квот на ряд сільгосптоварів з України

Підвищення квот на українську пшеницю, томати і сечовину депутати не підтримали

Європарламент проголосував за підвищення квот на ряд сільгосптоварів з України
Фото: pixabay.com

Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії про збільшення тарифних квот на мед, кукурудзу, ячмінь, овес, крупи і оброблене зерно, а також виноградний сік з України.

Відповідно до прес-релізу на сайті Європарламенту в четвер, 1 червня, передає «Інтерфакс», в той же час пропозиція Єврокомісії щодо підвищення квот на українську пшеницю, томати і сечовину не була підтримана депутатами.

«Надаючи додаткові тимчасові торговельні преференції, Європейський парламент хоче підтримати проведені реформи, посилити позиції малих та середніх підприємств і забезпечити необхідний стимул для збільшення торговельних потоків. Сподіваюся, ці заходи посилять наші відносини і допоможуть Україні», – цитується у повідомленні доповідач з українського питання Ярослав Валеса.

Отже, квоти на українську кукурудзу буде збільшено на 650 000 тонн, ячмінь – на 350 000 тонн, крупи і оброблене зерно – на 7800  тонн, овес – на 4000 тонн, мед – на 3000 тонн, виноградний сік – на 500 тонн.

Нагадаємо, на початку травня Міністерство аграрної політики і продовольства розраховувало на позитивне рішення Європарламенту про збільшення квот на українську продукцію АПК. На думку аналітиків міністерства, це б дозволило додатково отримати близько $200 млн у обсягах реалізації.

Міністр АПК Тарас Кутовий тоді зазначив, що рішення комітету Європарламенту з міжнародної торгівлі проти збільшення квот на імпорт української пшениці, томатів і сечовини є лише проміжним етапом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло